فرمانده سپاه قدس گیلان گفت: آسیب‌دیدگان از سیلاب در تالش احساس غربت نکنند زیرا سپاه نیز با دولتمردان برای رفع خسارت‌ها و کاهش آلام مردم همکاری و همراهی می‌کند.

گیل ابراز: سردار محمد عبدالله پور عصر چهارشنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران در فرمانداری تالش اظهار کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دوران دفاع مقدس به کمک ارتش رفت تا از ملت و مرزهای کشور دفاع کند و در مقابل دشمن بعثی و دشمنان ایران اسلامی بجنگد.

وی ادامه داد: حال که کشور در شرایط اقتصادی فعلی و وجود تحریم ها دچار بحران هایی مانند سیل و زلزله است، سپاه به کمک دولت و مردم می شتابد و به مردم و دولت برای بازسازی و خدمت رسانی کمک می کند.
وی افزود: سیلاب ها نتیجه ظلم به طبیعت، دست بردن در منابع ملی و قطع درختان‌ است و افراد بومی و روستانشینان عزیز باید مانع قاچاق چوب و دست بردن غیرمجاز به منابع طبیعی و ملی شوند.

فرمانده سپاه قدس گیلان حفاظت از جان و خدمت به مردم را از مهمترین اصول سپاه پاسداران نامید و ضرورت جابجایی روستاییان و آسیب دیدگان از سیلاب را از حاشیه رودخانه ها به مکان های امن خاطر نشان شد.

او گفت: نیروهای بسیج سازندگی و نیروهای جهادی، آماده خدمت به مردم تالش هستند و امیدوارم دولت، بودجه و اعتبار کافی را برای بازسازی خرابی ها و خدمات به مردم آسیب دیده تامین کند زیرا سپاه نیز به پشتوانه مالی و حمایت و همکاری دولت نیاز دارد.

سیل هفته گذشته تالش به تاسیسات زیربنایی شهری و روستایی این شهرستان خسارت هایی وارد کرد و سبب تخریب چندین منزل مسکونی و مرگ دو هموطن شد.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است./ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *