فاطمه شیرزاد عضو کمیسیون بهداشت و خدمات شهری:افزایش خدمات و توانمند شدن آتش نشانان اولویت شورای شهر

اختصاصی _گیل ابراز, سارا حقیقی ؛عضو کمیسیون بهداشت و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت ضمن تبریک روز آتش نشانی و ایمنی و گرامیداشت یاد وخاطره شهدای دفاع مقدس و آتش نشان اظهار کرد: سازمان آتش نشانی شهر رشت یکی از آماده ترین و پیشروترین سازمان های آتش نشانی استان است که صادقانه به مردم خدمت می کند.

فاطمه شیرزاد،با تاکید برضرورت افزایش امکانات و تجهیزات آتش‌نشانی برای شهر رشت عنوان کرد:به واسطه عملیات های گسترده و تلاش شبانه روزی نیرو‌های آتش نشانی سطح ایمنی و خدمت رسانی به مردم در زمان حوادث در کلانشهر رشت در سطح قابل قبولی قرار گرفته است.

وی در ادامه گفت: در حال حاضر آتش نشانی شهر رشت با ۱۴ ایستگاه ، ۴۰۰ نیروی آتش نشان متخصص و حدود ۷۰ دستگاه خودروی اطفای حریق به شهروندان در زمان آتش سوزی و ایجاد حادثه و بحران در شهر خدمات رسانی می کنند.

وی با اشاره به اینکه نوسازی ناوگان آتش نشانی شهر رشت در حال انجام است، تصریح کرد: با توجه به اینکه تجهیزات آتش نشانی و نیروی انسانی کارآمد با جان و مال مردم سر و کار دارد بنابراین نوسازی ناوگان آتش نشانی از اولویت‌های مهم مجموعه مدیریت شهری است که خوشبختانه مورد تاکید و در دست اقدام است.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه شماره ۱۲۵ یکی از شماره‌های نام آشنا در زمان حادثه برای شهروندان است خاطر نشان کرد:آتش‌نشانان با شجاعت و از جان‌گذشتگی با حفظ و نجات جان و اموال شهروندان به جامعه خدمت می‌کنند.

شیرزاد، با اشاره به اینکه در تلاش هستیم تا با خرید و افزایش تجهیزات لجستیکی امکانات مورد نیاز سازمان آتش‌نشانی شهر رشت یاریگر پرسنل زحمتکش این عرصه باشیم افزود:هر ساله با افزایش اعتبارات مالی در صدد افزایش ایمنی شهر و سلامت مردم هستیم وخوشبختانه طی سال های گذشته نوسازی ناوگان و تجهیزات حفاظتی سازمان آتش نشانی شهر رشت علی رغم تحریم های ناجوانمردانه دشمن تدوام داشته، که می توان به خرید نردبان هیدرولیکی ۵۴ متری ، خودروهای سبک و امداد و نجات، ست های حفاظت‌ فردی و جذب نیروهای کارآمد و متخصص و… در این زمینه اشاره کرد.

عضو کمیسیون بهداشت و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت در پایان گفت: به منظور حمایت از آتش نشانان شهر رشت طرح لایحه اعطای درجه به آتش نشانان شهر رشت در دستور کار شورای اسلامی شهر رشت قرار دارد.
انتهای خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *