سرپرست شهرداری رشت در جلسه ستاد بحران شهرستان رشت به ضرورت هم گرایی و هماهنگی بین دستگاهی در مدیریت بحران تاکید کرد.

گیل ابراز: مهندس عطایی سرپرست شهرداری رشت در جلسه ستاد بحران شهرستان رشت که صبح امروز شنبه ۱۹ مهرماه در فرمانداری شهرستان رشت برگزار شد، حضور یافت.

مهندس عطایی در این جلسه اظهار کرد: نزولات جوی نعمت الهی هستند که به دلایل مختلف از جمله عدم تاب آوری شهرها تبدیل به بحران می شوند.

وی تصریح کرد: عمده ترین نقاط ضعف در مدیریت بحران عدم هماهنگی و هم گرایی بین دستگاهی است و باید تفکر جزیره ای را کنار بگذاریم.

سرپرست شهرداری رشت اضافه کرد: کمبود امکانات، فرسودگی ماشین آلات و محدودیت منابع مالی از مواردی است که هنگام نزولات جوی باعث بروز مشکلات می شود.

وی با اشاره به اینکه در سنوات گذشته سازمان خدمات موتوری مسئولیت نگهداری و تامین ماشین آلات شهرداری را برعهده داشت، مطرح کرد: انحلال سازمان خدمات موتوری مشکلات شهرداری را مضاعف کرد.

مهندس عطایی در ادامه پیشنهاد داد: استفاده از ظرفیت ماده ۱۵قانون مدیریت بحران و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی کمک خوبی خواهد بود.

سرپرست شهرداری رشت با اشاره به اینکه شهرداری رشت برای اداره خوب شهر در شرایط بحران به ۱۲۰دستگاه آماده به کار نیاز دارد بیان کرد: در حال آماده سازی ۴۰دستگاه هستیم و بیش از ۷۰دستگاه نیز می بایست اجاره و یا از ظرفیت بخش خصوصی استفاده کنیم.

مهندس عطایی اذعان داشت: محدودیت منابع مالی در شرایط بحران مشکلات را مضاعف می کند و باید پیش از شرایط بحران منابع مالی لازم پیش بینی شود.

سرپرست شهرداری رشت خاطرنشان کرد: پیشنهاد می کنم در برنامه کلان مدیریت شهری شهرستان های معین مشخص شوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *