مدیر عامل انجمن نابینایان گیلان:ضرورت اهتمام و توجه ویژه مسئولین به وضعیت کنونی افراد دارای معلولیت بینایی

اختصاصی گیل ابراز،سارا حقیقی _ مدیر عامل انجمن نابینایان گیلان با تبریک روز ۱۵ اکتبر روز جهانی عصای سفید به بیان مشکلات افراد دارای معلولیت بینایی پرداخت و خواستار اهتمام هرچه بيشتر مسئولین و دستگاه های اجرایی در ارائه خدمات به این افراد شد.

احمد ممتازی ضمن گرامیداشت روز جهانی عصای سفید برنامه های این هفته را تشریح کرد و گفت: این هفته فرصت بسیار مغتنمی است تا اقدامات، فعالیت‌ها و سیاست هایی که در این حوزه در قوانین کلان کشوری تاکنون اتخاذ شده اطلاع‌رسانی و تبیین شود.

وی با تأکید بر فرهنگ‌سازی مردم جامعه نسبت به شناخت توانمندی و حقوق این افراد افزود:جامعه نابینایان با وجود محدودیت های جسمی، از امكانات و توانمندیهای خود بیشترین بهره را گرفته ودر زمینه های مختلفی به موفقیت دست یافته اند.

ممتازی، در خصوص وضعیت کنونی افراد دارای معلولیت بینایی اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا، مشکلات نابینایان نسبت به دیگر افراد جامعه دوچندان شده و از نظر وضعیت معیشتی با محدودیت‌ها و فشار اقتصادی بیشتری مواجه هستند و این مساله حمایت ویژه مسئولین را طلب می کند.

وی در خصوص برنامه هایی که در رابطه با گرامیداشت این روز برگزار می‌شود گفت:برنامه‌ریزی جهت دیدار با مسئولین و مقامات استانی و نمایندگان مجلس به منظور ارائه گزارش عملکرد حوزه متبوع و استماع نظرات آنان، جلب توجه افکار عمومی به فعالیت های انجمن و نقش محوری آن در خدمت رسانی به افراد دارای معلولیت،حضور در برنامه خانه مهر در شبکه باران،دیدار با هیئت های ورزشی نابینایان در جهت گسترش ورزش های همگانی از جمله برنامه ‎هایی است که در این هفته برگزار می شود./انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *