مدیرکل بهزیستی گیلان گفت : از ابتدای اجرای طرح نهضت مسکن تاکنون سه هزار و ۱۲۵ واحد مسکونی به مددجویان و معلولان فاقد مسکن تحت پوشش بهزیستی استان واگذار شده است.

گیل ابراز: دکتر حسین نحوی نژاد روز دوشنبه در گفت و گویی افزود: نهضت سراسری مسکن برای ساخت واحدهای مسکونی مددجویان تحت پوشش بهزیستی از سال ۸۸ به اجرا درآمده است.

وی با بیان اینکه هم اکنون یک هزار و ۱۲۶ واحدمسکونی نیز برای خانوارهای تحت پوشش بهزیستی استان در دست احداث است، اظهار داشت: مبالغ کمک بلاعوض آنها ” از ۱۰ میلیون تا ۶۰ میلیون تومان با توجه به چند معلولیت در یک خانواده” در حال پرداخت بوده که امیدواریم تا پایان سال جاری ۵۰۰ خانوار با دریافت کمک های بلاعوض و اتمام ساخت واحدهای مسکونی صاحب خانه شوند.

مدیرکل بهزیستی گیلان خاطر نشان کرد: هم اکنون پنج هزار و ۲۰۰ خانوار تحت پوشش بهزیستی استان فاقد مسکن هستند که از این تعداد ۵۳۹ خانوار دارای دو معلول هستند ضمن اینکه خانوادههای دارای دو عضو معلول از کمک های بیشتری برای دریافت کمک هزینه تامین سرپناه بهره می برند.

وی با اشاره به موضوع تفاهم نامه منعقد شده سازمان بهزیستی، قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و حمایت صندوق توسعه ملی در زمینه تامین مسکن خانوارهای دارای سرپرست خانوار معلول و ایتام اضافه کرد: ساخت ۷۸ واحد مسکونی ویژه این افراد در دستور کار قرار گرفته و مراحل اجرایی آن از ابتدای شهریور ماه سال جاری آغاز شده است.

مدیرکل بهزیستی گیلان ابراز امیدواری کرد : این واحدهای مسکونی تا ایام الله دهه فجر به انجام رسیده و به افراد شناسایی شده واگذار شود.

هم اکنون بیش از ۶۰ هزار خانواده از خدمات بهزیستی استان گیلان بهره می برند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *