با کاهش شدید دمای هوا در مهرماه امسال، مصرف گاز مشترکین غیرنیروگاهی استان گیلان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۴ درصد افزایش داشته است.

گیل ابراز: حسین اکبر مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با اعلام مصرف حدود ۳۰۰ میلیون مترمکعب گاز در نیمه اول مهرماه امسال، اظهار داشت: این میزان مصرف نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴ درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به بارندگی مداوم و برودت ناگهانی هوا در هفته گذشته گفت: سرمای هوا سبب شد تا رکورد مصرف ۱۳ میلیون مترمکعب گاز در یک شبانه روز برای بخش غیرنیروگاهی به ثبت برسد.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان افزود: میزان مصارف بخش های خانگی، تجاری، صنعتی و حمل و نقل استان در نیمه اول مهرماه امسال با ۱۴ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته، به ۱۲۸ میلیون مترمکعب افزایش یافته است.

اکبر با اشاره به نحوه محاسبه گازبهای مصرفی مشترکین بیان کرد: براساس دستورالعمل شرکت ملی گاز ایران، برای محاسبه گاز بها، سال به دو فصل گرم و سرد تقسیم می شود که فصل سرد از تاریخ ۱۶ آبان ماه آغاز می شود و طی آن، به جهت رفاه حال مشترکین گرامی، نرخ گاز به صورت پلکانی محاسبه می شود.

وی با اشاره به این نکته، اظهار داشت: مصرف گاز در مهرماه با مبلغ فصل گرم محاسبه خواهد شد، بنابراین از همه مشترکین محترم تقاضا می‌شود در راستای کاهش هزینه ها و کمک به اقتصاد خانواده، نسبت به مصرف گاز صرفه‌جویی کنند.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در خاتمه گفت: راهنمای هزینه گازبها بر اساس فصول سرد و گرم سال و همچنین مناطق مختلف استان، در سایت شرکت گاز گیلان به آدرسwww.nigc-gl.ir قابل مشاهده می باشد و مشترکین محترم می توانند با مطالعه آن نسبت به مدیریت مصرف گاز اقدام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.