مدیر جهاد کشاورزی املش گفت: افراد محلی و بومی روستاها مخبر تخلفات در تغییرکاربری اراضی کشاورزی هستند و حساسیت‌شان در این جهت افزایش یافته است.

گیل ابراز: مهدی صفری در گفت و گویی با بیان اینکه شهرستان املش علاوه براینکه تولیدکننده یکی از با کیفیت‌ترین برنج های استان است، گفت: همچنین این شهرستان از شهرستان‌های برتر کشور در تولید چای است و امسال تولید چای در این شهرستان ۵ درصد افزایش یافته است.

وی افزود: حفاظت از شالیزارها و باغات این شهرستان در اولویت کاری ما قرار دارد و این اراضی ارشمند فقط باید برای تولید چای و برنج و کشت دوم اختصاص یابند و به هیچ وجه اجازه نمی‌دهیم، ویلاسازی در این اراضی ارزشمند صورت بگیرد.

صفری ادامه داد: هر جا که تخلفی صورت بگیرد و فرد متخلف بخواهد ساخت و ساز غیرمجازی در این شهرستان داشته باشد از همان ابتدای کار ساخت، برخورد قانونی صورت می گیرد.

وی خاطرنشان کرد: گشت‌های مستمر در حال انجام است و خوشبختانه در مبارزه با تغییرکاربری غیر قانونی تاکنون موفقیت‌های خوبی کسب کرده‌ایم.

مدیر جهاد کشاورزی املش گفت: کارنامه درخشانی که در مبارزه با ساخت وسازهای غیرمجاز داریم موجب شده است که برخی از بنگاه‌داران متخلف و دلالان ساخت و سازهای غیرقانونی با ما برخورد مناسبی نداشته باشند.

وی افزود: خوشبختانه حساسیت برخی از افراد بومی در حفظ ساختار روستاها و جلوگیری از ویلاسازی در شهرستان املش نیز خوب است و خبر هر گونه تخلف در این زمینه بلافاصله به ما مخابره می‌شود و همه مخبرهای ما بومی هستند.

صفری گفت: آگاهی روستاییان و کشاورزان ما برای حفظ زمین‌هایشان بالا رفته است و می‌دانند که نباید افزیش قیمت زمین آن ها را وسوسه کند تا این خاک‌های ارزشمند کشاورزی به خانه دوم و محل تفرج تبدیل شود.

مدیر جهاد کشاورزی املش گفت: هرچقدر که رونق تولید در محصولات کشاورزی بالا باشد و درآمد کشاورزن بالا برود، از ویلاسازی در روستاها جلوگیری می‌شود و خوشبختانه امسال برنجکاران پس از برداشت برنج اولیه به پرورش راتون پرداختند و از این پس نیز برخی از کشاورزان برای کشت دیگر محصولات کشاورزی در زمین‌هایشان فعالیت می‌کنند تا رفاه معیشتی بیشتری برای خانوارهایشان فراهم کنند./ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *