معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه ۹ شهرستان گیلان در وضعیت قرمز شیوع کرونا قرار دارند گفت: اکثر مردم استان از ماسک استفاده نمی‌کنند.

گیل ابراز: آبتین حیدرزاده صبح امروز در جمع خبرنگاران در پیش بودن فصل پائیز و اینکه ماسک می‌تواند از تمام بیماری‌های تنفسی جلوگیری کند را مورد توجه قرار داد و با تأکید بر اینکه اکثر مردم گیلان از ماسک استفاده نمی‌کنند اظهار داشت: ۹ شهرستان گیلان در وضعیت قرمز شیوع کرونا هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان تعداد بیماران کرونایی بستری شده در بیمارستان‌های استان را حدوداً بین ۳۵۰ تا ۳۶۰ نفر اعلام کرد و ابراز داشت: ۹ شهرستان گیلان شامل آستارا، تالش، انزلی، رودسر، لاهیجان، آستانه‌اشرفیه و رشت از جمله شهرهایی در گیلان محسوب می‌شوند که در وضعیت قرمز هستند.

حیدرزاده وضعیت مابقی شهرها و مناطق مختلف استان گیلان را زرد خواند و با تأکید بر اینکه استان به نسبت چند هفته گذشته در حال حاضر وضعیت خوبی ندارد عنوان کرد: اخیراً روزانه تعداد بیماران بستری شده در بیمارستان‌های گیلان بیشتر از تعداد افراد ترخیصی شده است و باعث شده تعداد بستری شدگان استان به حدود ۳۵۰ نفر برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.