عضو هیئت مدیره و معاون امور بندری سازمان منطقه آزادانزلی از حجم بالای تخلیه و بارگیری کشتی‌ها در ۵ ماهه نخست در بندر کاسپین خبر داد و گفت: ۲۳۴ هزار تن کالا امسال در بندر کاسپین تخلیه و بارگیری شد.

گیل ابراز: امین افقی در گفت‌وگویی، روند رو به رشد ورود کشتی‌های تجاری به کشور در منطقه آزاد انزلی و مجتمع بندری کاسپین با وجود تمام فشارهای بین‌المللی و اعمال تحریم‌های همه‌جانبه خبر داد و در همین زمینه اظهار داشت: امسال ۲۳۴ هزار تن کالا در مجتمع بندری کاسپین تخلیه و بارگیری شد.

عضو هیئت مدیره و معاون امور بندری سازمان منطقه آزادانزلی اتخاذ سیاست‌های اثربخش با توجه به وضعیت موجود در راستای رونق بخشیدن به فعالیت‌های تولیدی، تجاری و بازرگانی را مورد توجه قرار داد و افزود: سازمان منطقه آزاد انزلی با زیرساخت‌های خوبی که تاکنون ایجاد کرده در جهت تحقق این اهداف موفق عمل کرده است.

افقی از استمرار اقداماتی نظیر بهبود و ارتقاء امکانات زیرساختی و بندری در منطقه آزاد انزلی و مجتمع بندری کاسپین با مشارکت بخش خصوصی و جذب موفقیت‌آمیز سرمایه‌گذاران سخن گفت و عنوان کرد‌: تکمیل حلقه‌های زیرساختی شبکه حمل و نقل ترکیبی در کریدورهای بین‌المللی از جمله اهداف مهم منطقه آزاد انزلی است.

وی فراهم آوردن امکان اتصال بنادر جنوبی کشورمان به منطقه آزاد انزلی را از طریق راه‌آهن و حمل و نقل چندوجهی در مجتمع بندری کاسپین را مورد تأکید قرار داد و گفت: تا سال آینده سه پست اسکله جدید در مجتمع بندری کاسپین منطقه آزاد انزلی به بهره‌برداری می‌رسد که بدون شک از کارکردهای قابل توجهی برخوردارند.

عضو هیئت مدیره و معاون امور بندری سازمان منطقه آزادانزلی بخش‌بندی و تحقیقات بازار، انجام فعالیت‌های بازاریابی و ایجاد مشوق‌های تجاری را از دیگر اهدافی که این سازمان دنبال می‌کند خواند و تصریح کرد: تنوع‌بخشی به کالاهای ورودی وخروجی به مجتمع بندری کاسپین امری است که تاکنون به خوبی محقق شده است.

افقی چشم‌اندازهای سازمان منطقه آزاد انزلی در راستای تکمیل زیرساخت‌های بندری، آبخور بالا و پسکرانه وسیع بندری در مجتمع کاسپین را نیز مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: اجرای یکسری راهکارها و اقدامات در راستای کاهش هزینه‌های حمل و نقل کالا همواره در دستور کار منطقه آزاد انزلی قرار داشته است.

وی رشد ۳۳۰ درصدی تعداد کشتی‌های وارد شده به مجتمع بندری کاسپین در یک ماهه نخست امسال به نسبت مدت مشابه سال گذشته را از جمله توفیقاتی که توسط سازمان منطقه آزاد انزلی کسب شد خواند و گفت: به دلیل امکانات خوبی که در بندر کاسپین منطقه آزاد انزلی فراهم شده شاهد استقبال بازرگانان از این مجتمع هستیم.

عضو هیئت مدیره و معاون امور بندری سازمان منطقه آزادانزلی وجود امکاناتی نظیر مخازن، سیلوی غلات و انبارهای سرپوشیده در مجتمع بندری کاسپین را حائز اهمیت دانست و گفت: مجتمع بندری کاسپین از زیرساخت‌های لجستیکی مناسبی برای گسترش تجارت و صادرات کالا به کشورهای هدف نظیر روسیه و قزاقستان برخوردار است.

افقی ضمن تأکید بر افزایش ظرفیت حمل و نقل بار در دریای خزر با بیان اینکه فعالیت تجاری کریدور چین، قزاقستان، ایران مزایای بسیار زیادی را برای کشورمان به ارمغان می‌آورد گفت: منطقه آزاد انزلی تنها منطقه آزاد شمال کشور است و وجود آن در شرایط فعلی که با تحریم‌های دشمن مواجه هستیم مزیت‌های فراوانی برای کشور دارد./نسیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.