در دیدار فرماندار رشت با مدیر عامل انجمن معلولین بینایی گیلان مطرح شد: تقویت فرصت های برابر برای افراد دارای معلولیت در جامعه

اختصاصی _ سارا حقیقی،گیل ابراز _ عصر امروز جلسه دیدار مدیر عامل انجمن معلولین بینایی گیلان با فرماندار شهرستان رشت با هدف افزایش خدمت رسانی به افراد دارای معلولیت بینایی در فرمانداری شهرستان رشت برگزار شد.

فرماندار شهرستان رشت، در این جلسه با تاکید بر لزوم رسیدگی به امور افراد دارای معلولیت در جامعه گفت:اگرچه روشندلی باعث معلولیت در برخی از افراد شده، اما این مساله قطعا می تواند جرقه ای برای کشف استعدادهای تازه و مسیری برای شناخت توانمندی های این افراد باشد.

علی فتح الهی،با بیان اینکه ما خواستار احترام به حقوق برابر و استقلال افراد روشندل در جامعه هستیم،اظهار کرد:هر چند بهزیستی متولی روشندلان و تامین نیازهای آنان است اما این وظیفه تنها محدود به این نهاد نیست و مدیریت شهری، مسئولان اجرایی و دست‌اندکاران بهسازی و بسترسازی ها باید برای همه معلولان به ویژه نابینایان و روشندلان اقدامات موثری انجام دهند، تا مشکلات این افراد در جامعه روز به روز کمرنگ تر شود.

مدیر عامل انجمن معلولین بینایی گیلان نیز در این نشست با بیان اینکه متاسفانه پرداخت‌های بهزیستی به هیچ وجه پاسخگوی هزینه‌های افراد دارای معلولیت نیست،گفت: باید بپذیریم که هزینه زندگی یک فرد نابینا در معنای واقعی نسبت به هزینه‌های دیگر افراد بالاتر است و انتظار ما این است که در این شرایط میزان بهره‌مندی آن‌ها از مواهب و امکانات معیشتی و رفاهی افزایش پیدا کند.

احمدممتازی،ضمن تشریح مطالبات حقوقی افراد دارای معلولیت، به احداث “سازه عصای سفید” در سایت مسکن مهر اشاره کرد و گفت: در حال حاضر خدمات متعددی نظیر خدمات بهداشتی، درمانی و توانبخشی، فرهنگی، هنری و آموزشی به افراد دارای معلولیت توسط انجمن ارائه می شود،که امیدواریم با حمایت ویژه مسئولین و کمک خیرین در آینده ای نزدیک شاهد افتتاح این پروژه در رشت باشیم.

ممتازی،در ادامه با انتقاد از محقق نشدن قانون سه درصد استخدامی دستگاه‌های دولتی گفت: این مساله از دیگر مشکلات این قشر به خصوص معلولان تحصیلکرده است، که انتظار داریم ،قانون حمایت از معلولان به صورت کامل اجرایی شود./انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *