روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل تامین اجتماعی استان گیلان گفت: بیش از ۴۴۰۰۰ نفر از مردم تالش تحت پوشش تامین اجتماعی قرار دارند.

گیل ابراز: تا پایان تیرماه سالجاری تعداد ۹۲۳ نفر کارگر ساختمانی و ۶۱۰ نفر فعال صنایع دستی شناسه‌دار و بافنده مجموعاً ۱۱ درصد بیمه شدگان تحت پوشش تامین اجتماعی در شهر تالش را تشکیل می داده اند .

همچنین ۱۵۲۳ نفر راننده نیز سهمی ۱۱ درصدی در جامعه بیمه شدگان تامین اجتماعی تالش دارا هستند .

براساس این گزارش ۲۰۴۱ نفر بیمه شده مشاغل آزاد و ۶۴۳ بیمه شده اختیاری تحت پوشش نیز به ترتیب ۱۵ درصد و ۴/۷ درصد از جمعیت ۱۳۵۱۴ نفری بیمه شدگان اصلی تحت پوشش را دربردارند .

بیش از ۵۴ درصد از بیمه شدگان اصلی منطقه شامل ۷۳۰۶ نفر بیمه شدگان اجباری بوده و ۱۶۲ نفر نیز مقرری بگیر بیمه بیکاری هستند .

جامعه مستمری بگیران تحت پوشش تامین اجتماعی تالش شامل ۲۵۶۴ بازنشسته ، ۲۷۵ از کار افتاده و ۱۱۹۵ بازمانده است .

در مجموع تعداد ۱۳۵۱۴ بیمه شده اصلی و ۴۰۳۲ مستمری بگیر به اتفاق افراد تبعی خود جمعیت ۴۴۰۰۰، نفری افراد تحت پوشش تامین اجتماعی تالش را تشکیل میدهند .

تامین اجتماعی گیلان در شهرستان تالش با دو شعبه اجرایی در شهرهای تالش و اسالم ، یک کارگزاری رسمی در تالش و دو واحد اقماری در لیسار و حویق ( مشترک با آستارا ) امر ارائه تعهدات و خدمات به مخاطبین را برعهده داشته و آمار تبیین شده فوق صرفاً مربوط به شهر تالش میباشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *