گیل ابراز: امروز در هشتمین نشست شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی چالشها و راهکارهای مبارزه با قاچاق چوب، پدیده آسیب زننده به جنگلهای گیلان بررسی و در خصوص راه های پیشگیری از این پدیده، رایزنی شد.

در این نشست که با حضور رییس کل دادگستری گیلان برگزار شد معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری با اشاره به اهمیت حفظ جنگلهای گیلان به عنوان سرمایه ملی گفت: متاسفانه در سالهای اخیر قاچاق چوب مهمترین عامل تخریب این جنگلها است و باید برای جلوگیری از این پدیده متولیان امور عزمی جدی داشته باشند.

احمد آقایی با اشاره به اینکه سالانه به طورمیانگین ۷هکتار از جنگلهای گیلان تخریب می شود که عمده این تخریبها از سوی قاچاقچیان و سوداگران چوب رقم می خورد افزود: در برخورد با قاچاقچیان چوب ملاحظه کاری و سیاسی کاری معنی ندارد، باید شفاف و بدون اغماض عمل کنیم.

وی به اشاره به آسیبهای حوزه پیشگیری از قاچاق چوب در استان گفت: سود سرشار حاصل از فروش چوب قاچاق، تناسب نداشتن مجازات با جرم، برخورد جدی نداشتن با قاچاقچیان چوب و نبود نظارت کافی در بهره برداری از جنگلها مهمترین عواملی هستند که پدیده قاچاق چوب در استان را تقویت می کنند که البته دستگاه قضا تمام قد برای مبارزه با قاچاقچیان در کنار دستگاه های متولی ایستاده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *