عبداله پاکاری در آیین رونمایی از نمایشگاه مجازی «همسفر تا بهشت» که شامل عکس‌های مرتبط با ازدواج شهدای استان گیلان است با اشاره به این که سبک زندگی امروز به گونه‌ای است که امر ازدواج را دشوار کرده است، گفت: بهره‌گیری از سیره شهدا به عنوان الگو برای جوانان و سوق دادن جوانان به ازدواج به سبک شهیدان، یک ضرورت است.

به گزارش ایثار گیلان ، آیین رونمایی از نمایشگاه مجازی «همسفر تا بهشت» شامل عکس‌های مرتبط با ازدواج شهدای استان گیلان با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین کاویانی راد، معاون فرهنگی آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران، دکتر رحیم نریمانی، مدیر کل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و عبد‌الله پاکاری، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان و همچنین مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و مشاور ایثارگران در استانداری گیلان، برگزار شد.

عبداله پاکاری ، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان در ابتدای این مراسم با اشاره به این که سبک زندگی امروز به گونه‌ای است که امر ازدواج را دشوار کرده است، گفت:بهره‌گیری از سیره شهدا به عنوان الگو برای جوانان و سوق دادن جوانان به ازدواج به سبک شهیدان، یک ضرورت است.

وی ادامه داد: جمع‌آوری اسناد شهدا در استان گیلان ادامه دارد و ما از این اسناد برای انتقال فرهنگ و سیره شهدا به جوانان امروز بهره می‌گیریم. امیدواریم بتوانیم در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و معرفی شهیدان به عنوان الگو برای نسل جوان موفق باشیم و دِین خود را به ایشان ادا کنیم.

مدیر کل اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان با بیان اینکه با ارائه طرح های ابتکاری می توانیم در انتقال مفاهیم غنی فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه اثر گذار باشیم گفت:امیدواریم با استفاده از شیوه های هنری و بهره گیری از اندیشه های جوانان انقلابی با استفاده از ابزارهای نوین ارتباطی در ترویج و نشر این فرهنگ موفق باشیم.

در پایان این نشست مجازی، از تصویر نگاره ازدواج شهید والامقام غلامرضا سلحشور  کاری از هنرمند گیلانی میلاد پسندیده که به سفارش اداره فرهنگی و هنری بنیاد شهیدوامورایثارگران استان گیلان تهیه گردید ، رونمایی شد. نمایشگاه مجازی «همسفر تا بهشت» در پایگاه خبری نوید شاهد قابل بازدید است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.