سرپرست دبیری هیات انجمن ورزش های رزمی استان گیلان:ظرفیت‌های عالی ورزش های رزمی گیلان نیازمند مدیریت مناسب است

اختصاصی _گیل ابراز ؛سرپرست دبیری هیات انجمن ورزش های رزمی استان گیلان در گفت و گو باخبرنگار پایگاه خبری گیل ابراز گفت:ورزش یک پدیده اجتماعی است که با اعتلای آن می‌توان روابط افراد جامعه و ‏‏‏سلامت جسم و روح را استحکام بخشید.

دکتر محمد معاف ضمن قدردانی از جامعه بزرگ و ارزشمند هیات ورزش های رزمی استان گیلان اظهار کرد: ظرفیت‌های عالی ورزش های رزمی استان گیلان نیازمند مدیریت مناسب است.

وی با بیان اینکه جامعه ورزش های رزمی استان با وجود ظرفیت های فراوان به جایگاه و حق واقعی خود نرسیده است، افزود:در واقع ورزشکاران رشته های رزمی به اندازه چندین رشته تلاش می کنند، اما دریغ از سود و نتیجه ای که به اندازه یک رشته ورزشی دیگر نصیب ورزشکاران این عرصه شود.

دکتر معاف در ادامه تصریح کرد: مشکلات و چالش های قهرمانان ،اساتید،مربیان،باشگاه داران و جامعه بزرگ رزمی کاران متعدد است،اما هدف ما باید کمک و مساعدت به سمت جلو باشد تا بتوانیم با مدیریت مناسب شاهد رشد و پیشرفت این عرصه باشیم.

سرپرست دبیری هیات انجمن ورزش های رزمی استان گیلان با اشاره به اهمیت نقش ورزش در جامعه گفت:امروزه ورزش و تربیت بدنی به عنوان یک موضوع مهم فرهنگی که مبنای بسیاری از رفتارها و الگوهای اجتماعی است، نقش مهمی را در توسعه جامعه به خود اختصاص داده است، زیرا پیامدهای این پدیده علاوه بر دستاوردهای آشکار فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی در بسیاری از زوایایی پنهان عرصه های ملی و فراملی راه گشا بوده و زمینه های شکوفایی جامعه را فرهم می سازند.

وی افزود:حوزه ورزش و فرهنگ و هنر دو نهادی هستند که بیشترین ظرفیت مدنی را در کشور دارند. حوزه فرهنگ و هنر به دلایلی اثربخشی لازم را در حوزه اجتماعی ندارد اما حوزه های ورزش و جوانان دو نهادی هستند که درحال حاضر بزرگترین ظرفیت اجتماعی را به دوش می‌کشند.

دکتر معاف تاکید کرد:ورزش را نباید از منظر تفریح و اوقات فراغت نگاه کنیم،زیرا ورزش یک نیاز اولیه و مرکز و منبع تولید سرمایه اجتماعی است که غرور ملی را درپی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *