در نشست شورای سلامت شهرستان لاهیجان مطرح شد؛
سیر افزایش امکانات و تجهیزات درمانی در گیلان ادامه دارد/ تلاش برای رفع کمبودها و اعتلای شاخص های توسعه سلامت استان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در نشست شورای سلامت لاهیجان، با اذعان به اینکه سیر افزایش امکانات و تجهیزات درمانی در گیلان ادامه دارد، گفت: تمامی تلاش مسوولان دانشگاه، رفع کمبودهای موجود و اعتلای شاخص های توسعه بهداشت و درمان در استان است.

به گزارش پایگاه خبری گیل ابراز ؛ نشست شورای سلامت شهرستان لاهیجان با حضور دکتر ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، دکتر رسول فرخی میکال، نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی و همچنین نورالله اکبری، سرپرست فرمانداری لاهیجان در سالن اجلاس فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

دکتر سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این نشست با اشاره به مشکلات عدیده در حوزه بهداشت و درمان گیلان، اظهار کرد: بیمارستان های استان،  اغلب قدمتی بین ۷۰ تا ۱۰۰ سال دارند و زیرساخت های بهداشتی، آموزشی و خوابگاهی آن بسیار کم و حتی فرسوده هستند.

وی با بیان اینکه در کل کشور در راستای طرح تحول سلامت ۲۵۰ کلینیک تخصصی افتتاح شده، افزود: از این بین، ۱۰ کلینیک به گیلان اختصاص یافت که از این تعداد، تنها دو کلینیک  ساخته شده، اما هنوز به بهره برداری نرسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به ضعف ها و کمبود های عمده زیرساختی  و تجهیزاتی حوزه سلامت گیلان در سال های گذشته، گفت:  طی یک سال اخیر، پنج دستگاه CT اسکن وارد گیلان شده و سرانه تخت های ICU در گیلان در کنار تخت های درمانی افزایش یافته است.  سیر افزایش امکانات و تجهیزات درمانی و تشخیصی نیز همچنان در گیلان ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *