درراستای تفاهم نامه چهارجانبه در توسعه آموزش های مهارتی و اشتغال محور هنر جویان و دانشجویان در سال جهش تولید با همکاری و حضور مدیر کل آموزش وپرورش استان گیلان. مسئول انجمن مدیران صنایع ،انجمن صنفی صنایع گیلان و جمعی از مسئولین و مدیران، هنرستان نساجی در رشت افتتاح شد.

اختصاصی _ گیل ابراز؛در ابتدای آیین افتتاحیه رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای گیلان گفت : امضا این تفاهم نامه گامی ارزنده برای تربیت گام به گام نیروی انسانی کارآمد باتجربه و متخصص حوزه نساجی در گیلان است .

دکتر رسول شمشادی افزود : ما برای تمامی رشته های صنعتی محور نیز همراه صنعت وبرای تربیت نیروی ماهر آمادگی خود را اعلام می کنیم.

در ادامه رئیس انجمن مدیران صنایع استان گیلان با اشاره به پیوند مسیر صنعت به آموزش و پرورش گفت:برای پیوند این دو سازمان نیاز است آموزش و پرورش به سمت ایجاد رشته‌های جدید فنی حرفه‌ای و کار و دانش متناسب با نیاز صنعت گرایش یابد.

اکبر تطهیری،با بیان اینکه در ژاپن کودکان از دوران مهدکودک به سمت کارهای کاربردی هدایت می شوند،افزود:در همه دنیا ارتباط صنعت با آموزش دو طرفه است.آموزش عالی و آموزش فنی و حرفه‌ای با صنعت در ارتباط است و مشارکت صنایع، پایه اصلی مهارت آموزی به شمار می‌رود.

وی تصریح کرد: در گام اول تفاهم نامه مکتوب و در گام دوم ارتباط،بین صنعت نساجی و دانش آموزان و شرکت نوپوش و در گام های بعدی ارتباط کارگروه با مدیران صنعتی و آموزش و پرورش طبق آیین نامه پیش بینی شده ترسیم شده است.

مدیر انجمن صنایع نساجی نیز در مراسم افتتاح این هنرستان با مثبت ارزیابی کردن این تفاهم نامه گفت:بالطبع افرادی که دارای مهارت هستند اشتغال‌پذیری بیشتری نسبت به افراد فاقد مهارت در جامعه دارند .

فرهاد محرر افزود:آنچه مهم است آموزشهای مهارتی باید مبتنی بر تقاضای بازار کار باشد که برای تحقق این امر لازم است پیوند بین صنعت،آموزش و پرورش و مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای به وجود آید همچنان که در کشورهای دیگر با ورود یک تکنولوژی به چرخه صنعت، ابتدا آموزش کاربران در دستور کار قرار می‌گیرد و این امر اهمیت آموزش به مهارت آموختگان را نشان می‌دهد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان در ادامه مراسم افتتاح هنرستان نساجی گفت:ایجاد هنرستان‌های متناسب با نیاز صنایع در کشور باعث می‌شود دانش آموزان همراه با پیشرفت علمی در حوزه عملی و مهارتی نیز ماهر شوند و به فضای تولید وارد شوند.

محمد رحمتی با تاکید بر هدایت دانش آموزان به سمت آموزش فنی و حرفه ایی افزود: در حوزه صنعتی می توانیم با استفاده از توان دانش آموزان خلاق و جوان نیرویی را که دارای مهارت شناخته شده و کاربردی متناسب با نیاز جامعه را پرورش دهیم.

مدیر کل آموزش و پرورش ایجاد هنرستان نساجی در شهر رشت مطلوب را ارزیابی کرد و گفت: امیدواریم با همکاری مدیران صنعتی و آموزش و پرورش شاهد ارتقاء این حوزه در آینده ایی نزدیک باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *