به گفته معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان روزانه ۷۰ نفر بیمار کرونایی به بیمارستان‌های گیلان مراجعه کرده و این آمار نسبت به ماه گذشته با افزایش مواجه شده است.

گیل ابراز: آبتین حیدرزاده با ابراز نگرانی از روند افزایشی ابتلا به کرونا در استان گیلان اظهار کرد: بارها مسؤولان بهداشتی در استان گیلان تذکر دادند که اگر مردم به پروتکل‌های بهداشتی توجه نکنند روند ابتلا کرونا با افزایش مواجه می‌شود که متأسفانه هم‌اکنون شاهد این امر در گیلان هستیم.

وی با اشاره به تعداد افراد مبتلا شده به کرونا به‌صورت روزانه گفت: تعداد افراد مبتلا شده به کرونا در استان بیشتر از ماه گذشته بوده و بر اساس آمار روزانه ۷۰ بیمار کرونایی به بیمارستان‌ها مراجعه می‌کنند لذا این امر نشان می‌دهد کرونا اصلاً با هیچ فردی شوخی ندارد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با انتقاد از برگزاری مراسم عروسی در دو شهرستان گیلان بیان کرد: برگزاری مراسمات عروسی و عزا می‌تواند منجر به ابتلای گروهی به کرونا شود ولی متأسفانه در یک الی دو شهر گیلان شاهد برگزاری مراسم عروسی با تعداد بسیار زیاد بودیم که با درخواست مأموران بهداشتی این مراسمات سریعاً متوقف شد.

حیدر زاده با اذعان به اینکه هنوز در استان گیلان از قوه قهریه استفاده‌نشده است، بیان کرد: اگر مردم به توصیه‌های بهداشتی توجه نکرده و پروتکل‌ها را رعایت نکنند شاید مجبور شویم دوباره محدودیت‌های برداشته‌شده را اعمال کرده و با شرایط بدتری مواجه شویم.

وی با درخواست از مردم در خصوص رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی افزود: تنها راه مقابله و کنترل کرونا عدم برگزاری مراسم، تجمعات، عروسی‌ها، عزاداری‌ها و عدم تجمع در پاساژ، مغازه‌ها است‌‌ لذا عاجزانه از مردم می‌خواهم به این موارد توجه جدی کنند./فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.