گیل ابراز: دکتر شهدی نژاد مدیر درمان تامین اجتماعی استان گیلان با تبریک ۲۵ تیرماه روز تامین اجتماعی به جامعه کارگری و کارفرمایی و کارکنان درمانی و بیمه ای سازمان و خدا قوت به کادر ایثارگر درمانی که با همت و پشتکار در این شرایط سخت در مبارزه با بیماری کووید ۱۹در خدمت جامعه و هموطنان شریف هستند گزارش عملکرد سال ۹۸مدیریت درمان تامین اجتماعی گیلان را تشریح نمود.

مدیریت درمان تامین اجتماعی استان گیلان در درمان مستقیم دارای یک بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) رشت و دو پلی کلینیک تخصصی شماره یک رشت و انزلی و ۱۰مرکز درمانی در شهرهای رشت ، لاهیجان ،لنگرود، رودسر،فومن،لوشان،تالش،اسالم و آستارا می باشد.

در درمان غیر مستقیم از طریق دفتر رسیدگی به اسناد پزشکی با بیش از ۲۳۰۰ موسسه درمانی طرف قرار داد است.

بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی حضرت رسول اکرم (ص) رشت در سال ۹۸ به بیش از ۱۷هزار بیمار بستری خدمات درمانی رایگان ارائه نمود.

در این بیمارستان در سال ۹۸ نزدیک به ۸۵۰۰ عمل جراحی انجام گرفت.

تعداد مراجعه به پزشکان در کلیه مراکز درمانی ملکی استان در این مدت بالغ بریک میلیون و ۸۶۰هزار نفر بوده است. بیش از ۲میلیون و۵۰ هزار نفرنیز از خدمات پاراکلینیکی مراکز درمانی ملکی استان بهره مند شدند.

بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) رشت با شیوع بیماری کووید ۱۹ براساس تصمیم ستاد کرونا استان و دستور مدیرعامل محترم سازمان از ابتدای اسفندماه به عنوان یکی از مراکز اصلی پذیرش بیماران کرونایی تعیین شد که بیش از ۱۰هزار بیمار سرپایی کرونایی ویزیت و از این تعداد نزدیک به ۱۰۰۰ بیمار کووید ۱۹ بستری و رسیدگی خوب پزشکان و پرستاران بیشرین بهبود یافتگان را در سطح استان و کشور بیماران بستری در این بیمارستان داشته اندو با ایثارو تلاش پرسنل موثرترین خدمات درمانی را به بیماران کووید۱۹ ارائه نمود.

در درمان غیر مستقیم مدیریت درمان تامین اجتماعی استان در سال ۹۸ از طریق دفتر اسناد پزشکی با بیش از ۲۳۰۰ موسسه و مرکز درمانی طرف قرار داد است . در یکسال گذشته بالغ بر ۷۶۰۰مورد بازرسی از موسسات طرف قرار داد انجام گرفت.

دفتر اسناد پزشکی در سال ۹۸ بیش از ۱۰میلیون و ۱۱۵ هزار نسخ و صورتحسابهای سرپایی و بستری مراکز طرف قرار داد را پذیرش نمود.

اجرای طرح استقرار نسخه الکترونیک از اقدامات مهم سالهای اخیر در مراکز طرف قرار داد بوده است . در این طرح تاکنون بیش از ۱۳۰۰ طرف قرار داد ثبت نام نموده اند و بیش از ۳۴۰هزار نسخه بصورت الکترونیکی صادر شده است .

فقط در سال ۹۸ بیش از ۲۴۰هزار نسخه به صورت الکترونیکی صادر شده است.

اجرای طرح های توسعه ای در مدیریت درمان

درمانگاه آستانه اشرفیه : مشترک با شعبه در چهار طبقه و با زیر بنای ۳۶۴۰ مترمربع و با اعتباری بالغ ۸۷میلیارد ریال به اتمام رسیده که در سالجاری بهره برداری و افتتاح خواهد شد.
بیمارستان ۶۴ تختخوابی کومله لنگرود : با زیربنایی حدود ۱۴۰۰۰مترمربع در حال ساخت است که تاکنون بیش از ۴۰درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

ساختمان جدید پلی کلینیک تخصصی انزلی : در دو طبقه روی همکف با زیربنای ۲۴۵۰متر مربع در حال ساخت است . این پروژه هم اکنون بیش از ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد .
مرکز جراحی قلب بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) رشت شامل ۱ بخش آنژیوگرافی، ۳ اتاق عمل جراحی قلب، ۱۰تخت ویژه آی سی یو جراحی قلب و ۱۶ تخت بستری در ساختمان جدید ساخته خواهد شد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *