مدیر کل ورزش و جوانان گیلان ؛
لزوم ورود سرمایه گذاران در رشته سوارکاری / گسترش رشته سوارکاری در گیلان موجب درآمد زایی و اشتغال خواهد شد / اسب کاسپین یک نام و برند معروف در دنیاست

مریم بخشی مدیر کل ورزش و جوانان استان گیلان در جلسه ی دیدار رییس فدراسیون سوارکاری با استاندار گیلان اظهار داشت : رشته سوارکاری استان نیازمند ورود سرمایه گذاران بخش خصوصی به این حوزه است.

مریم بخشی مدیر کل ورزش و جوانان استان گیلان در این دیدار با بیان اینکه رشته ی سوارکاری می تواند فرصت خوبی برای اشتغالزایی در استان باشد ،گفت : رشته ی سوارکاری قدمت دیرینه ای در گیلان و شمال کشور دارد و نژاد و ریشه ی اسب کاسپین در گیلان وجود دارد و این پیشینه می تواند سبب شود که مسابقات و همایش های بین المللی در گیلان برگزار شود .

وی با بیان اینکه اسب کاسپین یک نام و برند معروف در دنیاست، افزود : از استاندار محترم درخواست می کنم با مجوز برگزاری نمایشگاه اسب کاسپین به میزبانی گیلان با حضور کشورهای مختلف جهان در پایان سالجاری با توجه به شرایط و بحث ویروس کرونا موافقت کنند.

بخشی تاکید کرد : اسب کاسپین یا اسبچه خزر با قدمت بیش از ۵ هزار ساله ای که در شمال کشور دارد اکنون در کشورهای اروپایی با قیمت گزاف به فروش می رود و این در حالی است که اصالت ایرانی دارد.

مدیر کل ورزش و جوانان گیلان در خصوص مشکلات هیات سوارکاری گیلان گفت : این هیات از دارا بودن پیست سوارکاری محروم است و زمین پیست کنونی توسط سازمان خصوصی سازی در حال واگذاری بود اما با پیگیری های سازمان بازرسی و استانداری از واگذاری این زمین جلوگیری شد و امیدواریم با عنایت نهادهای ذیربط این زمین به هیات سوارکاری استان بازگردد چون تنها پیست سوارکاری گیلان است .

بخشی ،اسب و سوارکاری را یک رشته صنعت درآمد زا خواند و افزود : انشاالله با رشد و گسترش رشته ی سوارکاری در گیلان و برگزاری مسابقات بتوانیم این رشته را فعال کنیم و اشتغالزایی نیز در این زمینه به وجود آوریم.

وی خاطر نشان کرد : امیدواریم با رونق رشته ی سوارکاری ،استان گیلان به جایگاه اصلی خود در خصوص این ورزش برگردد.

بخشی در پایان عنوان کرد : این رشته نیازمند سرمایه گذارانی برای رشد و توسعه است و اداره کل ورزش و جوانان گیلان و هیات سوارکاری استان از سرمایه گذاران این حوزه استقبال می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.