دکتر حسین نحوی نژاد مدیر کل بهزیستی استان گیلان گفت : سازمان بهزیستی جهت حمایت از خانواده ها و رفع دغدغه های آنان و پاسخ به تقاضاهای زیاد آنان مبنی بر بازگشایی و شروع به کار مهدهای کودک ، پروتکلهای بهداشتی صادر شده توسط ستاد ملی کرونا را با لحاظ نمودن وضعیت شیوع کرونا و تقسیم بندی مناطق ( سفید، زرد و قرمز) و تعیین ظرفیت پذیرش کودکان به همه مهدها ابلاغ و از تمامی طرفیتهای خود جهت نظارت بر حسن اجرای دستورالعمل استفاده نمود.

مدیر کل بهزیستی استان گیلان اظهار داشت : با عنایت به دستور رئیس جمهور در ستاد ملی مبارزه با کرونا ، بازگشایی مهدهای کودک از ۲۴ خرداد ماه سالجاری با اولویت حضور کودکان  دارای مادران شاغل   انجام گرفته  است تا دغدغه والدینی  که شرایط  امن ومطمئن برای سپردن کودکان خود نداشتند، رفع گردد. هم اکنون تمامی مهدهای کودک در مناطق زرد و سفید استان گیلان طبق پروتکل بهداشتی و بخشنامه های ابلاغ شده، فعالیت خود را آغاز کرده اند.

دکتر حسین نحوی نژاد تصریح کرد، البته تعدادی از مهدهای کودک هنوز غیر فعال هستند  که دلیل عمده آن  ،کاهش تعداد کودکان در ایام تابستان می باشد که پدیده ای کاملا طبیعی است و در سالیان گذشته نیز وجود داشته و ارتباطی به بحران اخیر کرونا ندارد. سازمان بهزیستی  جهت  حمایت از خانواده ها و رفع دغدغه های آنان  و پاسخ به  تقاضاهای زیاد آنان مبنی بر بازگشایی و شروع به کار مهدهای کودک ، پروتکلهای بهداشتی  صادر شده توسط ستاد ملی کرونا  را با لحاظ نمودن وضعیت شیوع کرونا و تقسیم بندی مناطق  ( سفید، زرد و قرمز)  و تعیین ظرفیت پذیرش کودکان  به همه مهدها ابلاغ و از تمامی طرفیتهای خود جهت نظارت بر حسن اجرای دستورالعمل  استفاده نمود.

ایشان با توجه به فعالیتهای صورت گرفته  اعم از  رعایت پروتکلهای بهداشتی شامل ضدعفونی کامل تجهیزات، اسباب بازی ها، محیط ، سطوح قبل از بازگشایی و نیز در پایان هر روز کاری مهدکودک، تب سنجی روزانه و ارزیابی سلامت مربیان و کودکان،  الزام کارکنان جهت استفاده از وسایل  محافظتی و مراقبتی مانند  دستکش ، ماسک  و… ، تغییر چیدمان کلاسها به منظور ایجاد و حفظ فاصله مطمئن بین کودکان و غیره که به صورت مرتب و به شیوه های مختلف حضوری و آنلاین توسط کارشناسان بهزیستی پایش می شود، به خانواده ها اظمینان داد تا  نسبت به ثبت نام کودک خود در مهدهای تحت نظارت سازمان بهزیستی اقدام نمایند.

مدیر کل بهزیستی گیلان با اشاره به پتانسیل مهدهای کودک برای تربیت و پرورش کودک در راستای رشد و تکامل همه جانبه با استفاده از پرسنل آموزش دیده و دارای مدارک کارشناسی و بالاتر در حوزه کودک ، تاکید نمودند که خدمات ارائه شده در مهدهای کودک استان در سطح استاندارد تعریف شده و با شیوه های علمی و معتبر بین المللی هماهنگ می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.