گیل ابراز: یونس محمودی فرماندار با بیان اینکه تفکیک زباله از مبدا باید با فرهنگ سازی تسری پیدا کند، گفت: روند موجود در فرایند زباله راضی کننده نیست وباید تغییر کند. فرآیند زباله اعم از حمل و و دفن آن با مشکل روبه روست و با توجه به تاکیدات استاندار به تمام شهرداری ها که باید تفکیک از مبدا را انجام دهند این کار نیز باید با عزمی جدی صورت گیرد.

فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه با بیان اینکه تفکیک زباله در روستاها باید انجام شود تا روستاییان زباله ای نداشته باشند، تصریح کرد: روستاهایی که در این خصوص بهتر عمل کنند مورد تشویق قرار می گیرند.

نماینده عالی دولت در شهرستان اذعان داشت: از مردم انتظار داریم در این روزها کمتر زباله تولید کنند و تفکیک از مبدا را به ویژه نسبت به زباله های شبه عفونی که احتمال ویروس وجود دارد انجام دهند.

وی با اشاره به شیوع کرونا در کشور و استان گیلان افزود: با توجه به شیوع این ویروس تولید زباله های خاص مانند ماسک و دستکش و لوازم ضد عفونی کننده به زباله ها اضافه شده است. زباله هایی که احتمال آلودگی ویروسی دارند نباید با زباله های تر خانگی مخلوط باشند و کار جمع آوری و تفکیک را دشوارتر کنند.

محمودی با اشاره به اینکه مدیریت پسماند در شهرهای استان با مشکل اساسی روبرو است گفت: مدیریت پسماند در استان گیلان و شهرستان آستانه اشرفیه نیازمند مطالعات تخصصی است. اکنون اعلام آمادگی دولت برای مطالعه تخصصی و اجرای طرح‌های کارساز می‌تواند گرهگشا باشد و بسیاری از مشکلات زیست محیطی و حتی اجتماعی استان در این زمینه را مرتفع کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *