عدم اطلاع آمار روزانه کرونا به کمیسیون بهداشت شورا در روند قانون‌گذاری شورا تأثیر خواهد گذاشت/ ارائه دو طرح به صحن علنی شورا
ارسال شده توسط:شاهد تاریخ: ۲۶ تیر ۱۳۹۹ ساعت: ۱:۰۱ ب٫ظ در اجتماعی, اسلایدشو ۰

گیل ابراز: در یکصد و پنجاه و یکمین جلسه عادی شورای شهر، بهراد ذاکری رئیس کمیسیون بهداشت در نامه‌ای خطاب به ریاست شورا درخواست کرد تا در یک نامه‌نگاری با ریاست دانشگاه علوم پزشکی گیلان از این مجموعه درخواست شود تا آمار روزانه مبتلایان به کرونا و سایر موارد مربوطه مانند سندروم حاد تنفسی را به کمیسیون بهداشت و خدمات شهری شورای شهر اعلام نمایند.

وی با بیان اینکه عدم اطلاع آمار روزانه کرونا به کمیسیون بهداشت شورا در روند قانون‌گذاری شورا تأثیر خواهد گذاشت، اظهار کرد: متأسفانه اعلام‌شده که شهر رشت نیز در وضعیت قرمز قرار گرفت و این احتمال وجود دارد که کل استان گیلان در وضعیت قرمز قرار بگیرد.

ذاکری با ارائه طرحی جهت الزام پرونده بناهای دارای قدمت بیش از ۷۰ سال به شورای شهر، گفت: با توجه به اینکه می‌تواند به این طرح بندهایی دیگر نیز از سوی کمیسیون‌های مربوطه اضافه شود خواهش بنده بر این است که کلیات طرح مصوب شده و سپس در خصوص جزئیات آن مذاکره و بررسی انجام شود.

وی همچنین با ارائه طرحی دیگر در خصوص الزام شهرداری رشت به تنظیم شیوه‌نامه جرائم ساخت‌وساز در کمیسیون ماده ۱۰۰، تأکید کرد: ما سال‌هاست شاهد آن هستیم که برخی از محکومین کمیسیون ماده ۱۰۰ جریمه را در زمان خود پرداخت نکرده و در زمانی دیگر که آن مبلغ دیگر ارزش ریالی گذشته را ندارد به پرداخت جریمه خود می‌پردازند.

بنده معتقد هستم که اگر به سمت مشارکت رفته و شهرداری سهمی را دریافت کند، می‌تواند زمان فروش به‌صورت بروز مبلغ خود را به دست بیاورد.

عضو شورای شهر رشت با اشاره به صحبت‌های روز دوشنبه شهردار رشت در صحن علنی شورا در خصوص قرارداد پروژه کارخانه کود آلی اظهار داشت: دو پروژه برای انجام امور از سوی شهرداری برای اخذ نظر به شورای شهر ارائه‌شده و به‌تبع آن از کمیسیون بهداشت نظرخواهی انجام‌شده است و بنده به‌عنوان ریاست کمیسیون بهداشت نظر این کمیسیون را در صحن شورا ارائه می‌نمایم.

وی افزود: برای موضوع فوق تنها نباید به قانون شهرسازی بسنده شده و می‌بایست بر اساس قانون مناقصات اقدام شود. همچنین با توجه به اینکه فاز دو و سه کارخانه کود آلی در برگزاری مناقصه قرار دارد با توجه به قدیمی بودن فازهای یک و دو، اورهال کردن این فازها در اولویت قرار ندارد.

ذاکری اضافه کرد: بنده معتقد هستم با توجه به قدیمی بودن تکنولوژی، به‌روزرسانی و تعمیر آن قطعاً بی‌فایده خواهد بود. درمجموع ما معتقد بر این هستیم که علامه بر بی‌فایده بودن اورهال یک تکنولوژی قدیمی، خرید یک سیستم ساده با توجه به شرایط تحریم‌ها و اینکه سیستم ساده در داخل کشور قابل‌خرید و تعمیرات است، اقدامی مناسب‌تر خواهد بود.

گفتنیست با رای اعضای شورا طرح های الزام پرونده بناهای دارای قدمت بیش از ۷۰ سال به شورای شهر و الزام شهرداری رشت به تنظیم شیوه‌نامه جرائم ساخت‌وساز در کمیسیون ماده ۱۰۰ در صحن شورا اعلام وصول شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.