رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از پذیرش روزانه ۳۵ تا ۵۰ بیمار مبتلا به کرونا در استان خبر داد و از عادی شدن تردد ها و همچنین ایجاد خطر برای افراد مسن و بیماران زمینه‌ای ابراز نگرانی کرد.

دکتر ارسلان سالاری عصر امروز در جمع خبرنگاران در حاشیه بازدید از زیرساختهای بهداشت و درمان شهرستان بندری و مرزی آستارا با اعلام اینکه در مهار کرونا ویروس به یک ثبات نسبی دست‌یافته ایم، اظهار کرد: بعد از تلاش های چندین ماهه مجموعه همکاران ما در همه مراکز بهداشتی و درمانی و تجمیع ظرفیت های موجود در بخش دولتی و خصوصی علیرغم همه کمبودها موفق به کنترل نسبی ویروس کرونا شده ایم.

وی با بیان اینکه هم اکنون در سطح استان حدود ۲۰۰ بیمار در مراکز دولتی و خصوصی بستری هستند، افزود: روزانه به طور میانگین بین ۳۵ تا ۵۰ بیمار کرونایی در مراکز بیمارستانی پذیرش می‌شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اذعان به این نکته که پس از تعطیلات دو هفته اخیر شاهد افزایش نسبی آمار بیماران‌ مبتلا به کرونا در استان بوده‌یم، گفت: می طلبد مردم پروتکل های بهداشتی نظیر فاصله گذاری اجتماعی را بیشتر رعایت کنند.

دکتر سالاری با اشاره به اثر مستقیم حضور مردم در اجتماعات و ازدیاد ویروس کرونا، خاطرنشان کرد: اگر سیل مسافرین در ماههای پیش رو به استان افزایش یابد یقینا شاهد شیوع بیماری و ایجاد بحران‌ در آینده نه چندان دور خواهیم‌ بود.

وی از ساده انگاری بیماری در جامعه ابراز نگرانی کرد و گفت: حضور سهل انگارانه مردم در جامعه برای افراد مسن و بیماران زمینه ای به این دلیل که زمینه را برای حضور عادی آنها فراهم می‌کنند، بسیار مخاطره آمیز بوده در حالیکه تاکنون این قشر با رعایت دستورالعمل ها بیشتر در منزل حضور داشتند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان همچنین اشاره ای به مصوبه ستاد ملی کرونا در خصوص الزامی شدن استفاده از ماسک کرد و گفت: طبق مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا و با توجه به تأکید ریاست جمهوری استفاده از ماسک در جلسات عمومی و تجمعات ضروری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *