از ابتدای شروع طرح نظام ارجاع داخلی و تشکیل پرونده بیماران مزمن قریب به ۸۰ هزار پرونده بیماران مزمن به صورت الکترونیکی در مراکز ملکی تامین اجتماعی گیلان تشکیل شد.

دکتر شهدی نژاد مدیر درمان تامین اجتماعی استان گیلان با اعلام خبر فوق اظهار داشت برای ۴ گروه از بیماران دیابتی ، فشار خون ، بیماریهای قلبی و عروقی و اعصاب و روان پرونده الکترونیکی توسط پزشکان مراکز درمانی تشکیل گردید.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان گیلان افزود : برای بیماران مبتلا به دیابت بیش از ۳۶هزار پرونده ، بیماران مبتلا به فشار خون بیش از ۵۳ هزار پرونده ، بیماران مبتلا به ناراحتی های قلبی و عروقی بیش از ۱۵ هزار پرونده ، بیماران مبتلا به اعصاب و روان بیش از ۵ هزار پرونده الکترونیکی تشکیل شده است که البته امکان دارد یک فرد دو یا چند بیماری داشته باشد که ماهیانه کار مراقبت ، تامین و تجویز داروی این گروه از بیماران برعهده همکاران مراکز درمانی است .

دکتر شهدی نژاد همچنین به ارجاع داخلی اشاره نمود و بیان داشت که به طور میانگین ماهیانه حدود ۴۰۰۰ بیمار توسط پزشکان متخصص از طریق نظام ارجاع داخلی در سطح مراکز درمانی استان ویزیت می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *