دومین نشست مدیران عضو شورای هماهنگی رفاه گیلان در سالجاری به میزبانی اداره کل تامین اجتماعی استان برگزار شد.

دومین جلسه شورای هماهنگی رفاه استان گیلان با حضور مهندس کوچکی نژاد نماینده مردم شهرستان رشت و مدیران دستگاههای عضو به میزبانی اداره کل تامین اجتماعی گیلان برگزار شد .

علی حسین نژاد، مدیرکل تامین اجتماعی گیلان در این نشست با اشاره به تعهدات ۳۵۰۰ میلیارد تومانی در بخش بیمه ای در سال گذشته به جامعه بیمه شدگان و مستمری بگیران اظهار داشت: این رقم بیانگر متوسط ماهانه ۳۰۰ میلیارد تومان است .

وی ساختار نامناسب اقتصادی حاکم بر صنایع و واحدهای تولیدی در سالهای اخیر در کنار سالمندی استان، پائین بودن نسبت پشتیبانی ( بیمه شدگان به مستمری بگیران ) و مهاجر پذیری که سبب پرداخت حق بیمه در استانهای دیگر و دریافت تعهدات در گیلان می شود را از عوامل اصلی رشد بالای مصارف برشمرد .

تبیین آخرین اقدامات سازمان در توسعه خدمات غیرحضوری از جمله حذف تمدید اعتبار دفترچه های درمانی با هدف کاهش مراجعات و تشریح فعالیت های صورت گرفته در زمینه مقابله با شیوع کرونا و حمایت از مخاطبین آسیب دیده از دیگر موضوعات مطروحه توسط مدیرکل تامین اجتماعی بود .

عباس علیزاده مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و رئیس شورای هماهنگی رفاه استان گیلان نیز در این نشست از خدمات و نقش اثرگذار تامین اجتماعی در جریان شیوع کرونا بویژه بابت همکاری در تحقق پرداخت مقرری بیمه بیکاری مشمولین تقدیر کرد.

مهندس جبار کوچکی نژاد نماینده مردم شهرستان رشت نیز با بیان اینکه شرایط کشور هرچقدر سخت تر باشد فشار و هجمه کار بر خانواده رفاه و دستگاههای متولی آن بیشتر می شود ، حداقل انتظار در این مقطع را مهربانی با مردم و رسیدگی به امور آنان در کمترین زمان دانست و این رویکرد را کمک بزرگی به نظام و از بین بردن توطئه دشمنان در راستای ایجاد ناامیدی در بین مردم قلمداد کرد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *