معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان استفاده از ماسک و عدم تماس دست با سطوح آلوده را مهم‌ترین و تأثیرگذارترین راهکار برای پیشگیری از بیماری کرونا عنوان کرد.

گیل ابراز: آبتین حیدرزاده با اشاره به روند افزایشی آمار مبتلایان به کرونا در استان گیلان، اظهار کرد: مردم در پیشگیری و جلوگیری از انتقال ویروس کرونا نقش مهمی دارند.

وی با بیان اینکه استفاده از ماسک و عدم تماس دست با سطوح آلوده مهم‌ترین و تأثیرگذارترین راهکار برای پیشگیری از بیماری کرونا است، افزود: عدم توجه شهروندان به رعایت این دو نکته مهم و بی توجهی به سلامت خود و دیگران قطعاً شرایط را سخت‌تر خواهد کرد.

معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان با تأکید بر ضرورت اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به جامعه از طریق رسانه‌ها، گفت: حفظ روحیه امید و تلاش برای مهار و کنترل ویروس کرونا توسط رسانه‌ها اطلاع رسانی شود.

وی با تأکید بر تغییر سبک زندگی با توجه به شرایط کنونی جامعه، تصریح کرد: باید از ظرفیت همه نهادها و سازمان‌ها برای آموزش و اطلاعی رسانی به مردم بهره گیری شود.

حیدرزاده با بیان اینکه شهروندان باید سطح آگاهی و اطلاعات خود را از این ویروس بالا ببرند، بیان کرد: رعایت توصیه‌ها و فاصله‌گذاری اجتماعی، از بروز آسیب به خود و اطرافیان جلوگیری می‌کند.

وی همچنین به موضوع انتشار اخبار و اطلاع نادرست در زمینه این بیماری در فضای مجازی و از سوی برخی رسانه‌ها اشاره کرد و ادامه داد: انتشار این نوع از اخبار در شرایط فعالی بسیار مخرب است.

معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان با اشاره به مجاهدت و از خود گذشتگی کادر درمان و پرستاران طی ماه‌های گذشته و با بیان اینکه با توجه به شرایط این افراد در معرض آسیب و استرس قرار دارند، افزود: مردم برای سلامت کادر درمان و پرستاران هم که شده باید بیشتر به توصیه‌های بهداشتی توجه کنند./مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *