گیل ابراز: استاد ابراهیم نقوی جورشری نوازنده چیره دست سازهای کوبه ای  (تنبک،دف،درام)رشت و از پیشکسوتان موسیقی گیلان در تاریخ ۲۷ تیرماه که مدتها بود  از بیماری ریوی رنج می برد ، ساعت ۹ و نیم غروب در منزل شخصی خود در گذشت.

حاج ابراهیم نقوی جورشری متولد ۱۸ اُردی بهشت یکهزار و سیصد و هجده در رشت بود. وی از سنین جوانی با سازهای کوبه ای آشنا شد. و در طی سالهای متمادی به نوازنده چیره دست تنبک و دف در گیلان شناخته شد.

فعالیت هنری او در گیلان گسترش یافت که در این اثنا با هنرمندانی ملی و محلی مثل فریدون پوررضا، فرامرز زریوند ، علی زیباکنار، احمد سیگارچی ، سعید تحویلداری و فرامرز دعایی  همکاری داشت.

استاد نقوی در طی سالیان فعالیت های موسیقیایی خود از سنین جوانی در جشنواره های مختلف داخل و خارج استان با خوانندگان معروفی همچون گلپا همکاری داشته است.

وی بغیر از نوازندگی در عرصه هنری از خوشنویسان فقید گیلان نیز محسوب می شود و در ساخت آلات موسیقی از جمله ساخت مضراب های چوبی نیز فعالیت داشته است.

وی در قطعه معروف گالیپوشی خانه به آهنگسازی احمد سیگارچی و شعری از شیون فومنی به خوانندگی مرحوم پور رضا ساز نواخته است و در‌کنسرت های اجرای این اثر معروف گیلان در شهرهای مختلف  استان به نواختن تنبک به همراه گروه مشغول بوده است.
استاد نقوی حدود یک ماه پیش بخاطر مشکلات ریوی و در سوگ از دست دادن پسر جوانش راهی بیمارستان رازی شد و پس از یک هفته با دستور پزشک ترخیص میشود.

وی در تاریخ ۲۷ تیرماه ۱۳۹۹ حدود ساعت ۹/۳۰ شب در منزل شخصی فوت می شود و صبح روز ۲۸ تیرماه در دولت آباد رشت به خاک سپرده می شود.

روح این هنرمند گیلانی شاد و یادش جاودان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.