در نشستی که با حضور رئیس شورای اسلامی، برخی از اعضای شورا، معاونان و مدیران شهرداری برگزار شد، حاج محمدی تاکید کرد: آنچه در فضای مجازی در زمینه عدم جذب اعتبارات ۹۱ میلیارد تومانی مربوط به مدیریت پسماندهای رشت گفته می شود، صحت ندارد و تاکنون ۶۹ میلیارد تومان از این اعتبارات جذب شده و بقیه نیز در دست اقدام است.

گیل ابراز: ناصر حاج محمدی اظهار کرد گفت: ۹۱ میلیارد تومان اعتبار ملی برای مدیریت پسماندهای رشت در سال ۹۸ اختصاص یافته که باید تا ۳۱ شهریور ماه ۹۹ فرصت برای جذب آن وجود دارد.شهردار رشت گفت: ۵۵ میلیارد تومان مربوط به زباله سوز است‌که پرداخت شده و از این‌ میزان ۱۵ میلیارد تومان مربوط به ساختمان زباله سوز و ۴۰ میلیارد تومان برای خرید تجهیزات آن بوده که پرداخت شده است. همچنین ۵ میلیارد تومان هم مربوط به دیوار حفاظتی سوله تصفیه خانه شیرابه و بهسازی حوضچه های آرامش و چاه نیمه عمیق که ۱.۵ میلیارد تومان این پروژه باقی مانده است.

وی ادامه داد: ۹ میلیارد تومان هم مربوط به دو دستگاه سوله شش هزار مترمربعی است که ۷۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. بنا بر این تا اینجای کار تا کنون ۶۹ میلیارد تومان از این ۹۱ میلیارد تومان پرداخت شده است و یک پروژه هم مربوط به افزایش ظرفیت ۵۰۰ به یکهزار تن پردازش کارخانه کود آلی است که مناقصه انجام شده ولی با مشکلاتی برخورد که منتظر بررسی دستگاه های نظارتی هستیم تاکید که اگر این قرارداد منعقد شود مساله ای در جذب بقیه اعتبارات وجود ندارد.

حاج محمدی سپس گفت: بنابر این وضعیت آنچنان نیست که تشریح شده و کسی تلاش برای جذب این اعتبارات انجام نداده است.

وی در ادامه افزود: ۹ پروژه کوچک هم داریم که مربوط به راه و شهرسازی است مانند دو میلیارد تومان پروژه خیابان اقتصاد، دو میلیارد تومان آسفالت مسکن مهر، ۵۰ میلیون تومان تکمیل رصدخانه، پروژه های تملک دارایی های استانی هم جمعاً ۱۰ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان که ۹ مورد آن در حال اجرا است.

شهردار رشت همچنین اضافه کرد: برخی پروژه ها هم پروژه های سرمایه گذاری و برخی پروژه های دیگر مربوط به همکاریهای موجود با قرارگاه خاتم الانبیا است.

وی ادامه داد: حدود ۲۰۰ پروژه کوچک هم داشتیم که با توجه به صحبتهای جناب آقای حاجی پور رئیس محترم شورا تصمیم گرفتیم پنج یا شش پروژه بزرگ را اجرایی کنیم و برای هر پروژه یک مدیر پروژه منصوب نماییم تا کارها را به خوبی پیگیری کند.

گفتنی است هفته گذشته پویا شهشهانی مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری های تابعه استان گیلان اعلام کرده بود که ۹۱ میلیارد تومان اعتبار در سال ۹۸ برای مدیریت پسماندها به شهرداری رشت ابلاغ شده که تا پایان سال مالی چیزی نمانده اما حدود ۵۰ میلیارد تومان از این اعتبار هنوز جذب نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *