فرمانده یگان حفاظت محیط‌ زیست گیلان تلاش شبانه‌روزی محیط‌ بانان استان را مورد تأکید قرار داد و گفت: با هوشیاری عوامل این یگان در مدت ۲ ماهه اخیر ۲ شکارچی مرال و پلنگ در گیلان دستگیر شدند.

گیل ابراز: ساسان اکبری‌پور از افزایش عملکرد و کشفیات یگان حفاظت محیط‌زیست گیلان و بهبود وضعیت حفظ و حراست از مناطق تحت مدیریت محیطزیست استان خبر داد و اظهار داشت: با هوشیاری عوامل یگان حفاظت محیط‌زیست گیلان در مدت ۲ ماهه اخیر ۲ شکارچی مرال و پلنگ در استان دستگیر شدند.

فرمانده یگان حفاظت محیط‌ زیست گیلان رشد چشمگیر و قابل توجه کشفیات نیروهای محیط‌بان در برخورد با متخلفان شکار، صید، تخریب و تصرف در سال ۹۹ را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: تاکنون بیش از ۳ هزار و ۸۰۰ مورد ابزارآلات و اداوات کشف و ضبط و به همراه متخلفان جهت رسیدگی تحویل مقام قضایی شده است.

اکبری‌پور با بیان اینکه ۲۱ قبضه سلاح شکاری قاچاق و یک قبضه سلاح گلوله‌زنی قاچاق نیز توسط نیروها و عوامل یگان حفاظت محیط‌ زیست گیلان کشف و ضبط شده است تصریح کرد: دستگیری ۲ نفر شکارچی حرفه‌ای مرال و پلنگ و یک نفر صیاد حرفه‌ای نیز از دیگر اقدامات یگان حفاظت محیط‌ زیست گیلان در ۶۰ روز گذشته است.

وی در تشریح بیشتر دستگیری یک صیاد حرفه‌ای که با هوشیاری نیروهای یگان حفاظت محیط‌ زیست گیلان محقق شد ابراز داشت: از این فرد متخلف تعداد ۵۹ قطعه ماهی آزاد خال قرمز، اجزا حیوان شکار شده و سلاح شکاری کشف شد که این امر نشان از حضور پرقدرت و با صلابت محیط بانان یگان حفاظت محیطزیست گیلان دارد.

فرمانده یگان حفاظت محیط‌ زیست گیلان تلاش شبانه‌روزی عوامل و محیط بانان یگان حفاظت محیط زیست گیلان در امر پایش، حفظ و حراست از انفال الهی را متذکر شد و افزود: با توجه به شرایط خاص جغرافیایی استان گیلان و گستردگی مناطق تحت حفاظت آن امر صیانت و حفظ محیط‌ زیست رسالتی بسیار خطیر به شمار می‌رود.

اکبری‌پور با بیان اینکه محیط‌ بانان گیلانی و نیروهای یگان حفاظت محیط‌ زیست گیلان عزم، تعهد و اراده بسیار بالایی در انجام وظایف خود دارند اظهار داشت: وجود مواهبی مانند کوهستان، تالاب، دریا، سواحل و پارک ملی در استان گیلان موجب شده امر پایش و کنترل مناطق تحت مدیریت محیط‌ زیست گیلان از اهمیت بالایی برخوردار باشد.

وی همکاری و مشارکت عموم مردم گیلان با حفاظت محیط‌ زیست در راستای صیانت و حفظ داشته‌های طبیعی استان را خواستار شد و ابراز داشت: بی‌تردید اگر جلوی تخریب‌ها، شکارهای غیرقانونی، آسیب و یا استفاده بی‌رویه از منابع ارزشمند را نگیریم در آینده دیگر چیزی از محیط‌ زیست برای ما و آیندگان وجود نخواهد داشت.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان با بیان اینکه حفظ، حراست و صیانت از مواهب طبیعت و محیط زیست باید به یک فرهنگ غالب در کل جامعه تبدیل شود عنوان کرد: از آنجا که محیط‌ زیست متعلق به همه افراد یک جامعه و اقشار مختلف آن است بنابراین تمام افراد اجتماع باید در راه صیانت از این سرمایه‌های گرانقدر تلاش کنند.

اکبری‌پور توجه به اهمیت حفظ و حراست از مناطق تحت مدیریت محیط زیست استان گیلان را مورد توجه قرار داد و گفت: ایجاد تعامل قانون‌مند با دوستداران محیط زیست که علاقه‌مند به همکاری نزدیک و کمک به حفظ حیات‌وحش هستند از جمله اهداف مهمی است که همواره مورد توجه یگان حفاظت محیط زیست گیلان قرار داشته است./تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *