مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان با بیان اینکه کد منطقه ویژه اقتصادی شهرستان آستارا از سوی سازمان گمرک جمهوری اسلامی ایران به بنادر و دریانوردی ابلاغ نشده است، گفت: سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی این شهرستان بدون ابلاغ کد کمرگی امکان‌پذیر نیست.

گیل ابراز: حمیدرضا آبایی عصر دیروز در جریان بازدید از منطقه ویژه اقتصادی این شهرستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: کد منطقه ویژه اقتصادی شهرستان آستارا از سوی سازمان گمرک جمهوری اسلامی ایران به بنادر و دریانوردی ابلاغ نشده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان با بیان اینکه از سازمان گمرک جمهوری اسلامی ایران انتظار داریم ابلاغ کد گمرکی منطقه ویژه اقتصادی شهرستان آستارا را پیگیری کند، گفت: سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی این شهرستان بدون ابلاغ کد کمرگی امکان‌پذیر نیست.

وی با بیان اینکه نحوه شکل‌گیری موج‌شکن‌ها در بندر آستارا طوری است که پس از هر لایروبی، شاهد ایجاد رسوب در کف دریا هستیم، تصریح کرد: با توجه به نحوه پهلوگیری کشتی‌های تجاری در بندر آستارا، این بندر نیاز مبرم به لایروبی دارد که این مهم را سازمان بنادر و دریانوردی عهده‌دار شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان با اشاره به برداشت ۵۰۰ هزار مترمکعب مصالح از کف بندر شهرستان آستارا پس از هر لایروبی بیان کرد: با هماهنگی فرمانداری و دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط این مقدار مصالح برداشت‌شده را می‌توان در پروژه‌های عمرانی شهرستان استفاده کرد.

آبایی با بیان اینکه در بندر شهرستان آستارا شاهد توسعه و ایجاد زیرساخت‌های مناسب جهت سرمایه‌گذاری هستیم، افزود: قراردادی که ۱۰ سال پیش با شرکت بندری کاوه بسته شد با در نظرگرفتن همه موارد بوده و خوشبختانه شاهد پیشرفت‌های خوبی در بندر این شهرستان هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *