مریم بخشی، مدیر کل ورزش و جوانان گیلان در سومین جلسه ی ستاد ساماندهی امور سواحل استان که با حضور زارع استاندار گیلان، معاونین و” رضائیان” دبیرستاد عفاف و حجاب وزارت کشور و فرمانداران خط ساحلی و مدیران کل نهادهای مرتبط با طرح سالم سازی دریا در استانداری گیلان تشکیل شد ،اظهار داشت : وجود ناجیان غریق در طرحهای سالم سازی دریا موجب کاهش مخاطرات و پیشگیری از حادثه خواهد شد .

گیل ابراز: مریم بخشی با اشاره به آغاز فصل گرما و پیک مسافرت و حضور گسترده مسافران در نواحی ساحلی به ضرورت بهره گیری از ناجیان غریق در سواحل اشاره کرد و گفت ۲۸۴ نقطه ی خطر آفرین در سواحل استان شناسایی شده و ۳۲۸ ناجی غریق در سطح استان گیلان فعالیت می کنند که دارای مجوز هستند .

وی با بیان اینکه ۳۵ طرح سالمسازی سواحل در گیلان با حضور ناجیان غریق خدمات رسانی می شود ،گفت : در این طرحهای سالمسازی و محدوده های مشخص شده حضور ناجیان غریق موجب کاهش

مخاطرات ناشی از ورود افراد به بستر دریا خواهد شد و ضروری است که مسافران و کسانی که از طرحهای دریا بهره گیری می کنند به توصیه های ناجیان غریق توجه نمایند تا از بروز مشکل پیشگیری شود .

بخشی با بیان اینکه به دلیل حجم زیاد ورود مسافر به گیلان ،برخی افراد به جهت دور شدن از تجمعات از حضور در طرحهای سالمسازی دریا برای شنا خودداری کرده و به مناطق غیر طرح روی می آورند ،یادآور شد : حضور افراد در نواحی خلوت و خارج از طرح سالمسازی سواحل به بهانه ی رعایت نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی ،خود موجب بروز حادثه و بزرگترین عامل حادثه آفرین برای آنان و خانوادهایشان می باشد .

مدیر کل ورزش و جوانان گیلان با بیان اینکه طرحهای سالمسازی سواحل نیز باید به امکانات رفاهی و بهداشتی مجهز باشند ،عنوان کرد : تجهیز طرحهای سالم سازی به آب شرب مناسب و برق و پیش بینی های بهداشتی لازم و ضروری است ،با توجه به اینکه در صورت بروژ حادثه و به دلیل پیشگیری از بیماری کرونا ،ناجیان غریق نمی توانند از تنفس دهان به دهان استفاده کنند و باید از دستگاه تنفس مصنوعی بهره گیری نمایند .

وی خاطر نشان کرد : حد فاصل ایستگاههای ناجیان غریق ۸۰۰ متر است که حتما باید در طرحهای سالمسازی لحاظ گردد.

بخشی تاکید کرد : به دلیل عقب نشینی آب دریا و کم شدن محدوده طرحها و عمق کم طرحها برخی خانواده ها به مکانهای دیگری که محدوده ی شنا ممنوع است می روند و این امر موجب بروز حوادث خواهد شد که باید کنترل شود .

وی در پایان گفت : یکی از دغدغه هایی که داریم این است که کلاسهای آماده سازی و صدور کارت آمادگی ناجیان غریق به دلیل رعایت اصول ایمنی و بهداشتی در خصوص شیوع کرونا توسط فدراسیون برگزار نشد اما تدابیری اتخاذ گردید تا کسانی که کارت ناجی غریق را از سال گذشته داشته اند به مدت دو ماه به فعالیت پرداخته و کارت آنها تمدید شده است و انشاالله در اولین فرصت با تصمیم فدراسیون کلاسهای آمادگی برگزار خواهد شد .
photo_2020-06-06_19-31-08

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.