آیت‌الله فلاحتی با اشاره به اینکه معیشت مردم در اولویت نخست است، گفت: گرانی ها مردم را آزار می‌دهد و نمایندگان مجلس باید از دولت بخواهند به معیشت و فرهنگ عمومی کشور توجه کند.

گیل ابراز: آیت‌الله «رسول فلاحتی» امروز (جمعه، ۹ خرداد) در پیام جمعه که بدون مستمع در مصلای امام خمینی(ره) رشت برگزار شد با اشاره به اینکه مردم جامعه‌ای که اسراف می‌کنند، روی سعادت را نمی بینند، اظهار کرد: مردم جامعه‌ای که از مواهب خدادادی درست استفاده می‌کنند، سعادتمند می‌شوند.

نماینده ولی‌فقیه درگیلان اسراف را به معنای خارج شدن از اعتدال در مصرف دانست و بیان کرد: اجتناب و پرهیز از اسراف موجب سعادت فرد و جامعه می شود.

امام حمعه رشت، اسراف را مایه هلاکت جامعه و فرد عنوان کرد و گفت: خدای متعال در قرآن می فرماید که انسان های اسراف کار اهل دوزخ هستند ضمن اینکه اسراف کار فرعون صفت است.

وی با تاکید بر اعتدال در امور مختلف زندگی، خاطرنشان کرد: انسان در انفاق حق ندارد از مدار و مسیر اعتدال خارج شود البته فرد تا زنده است باید انفاق کند اما نباید اسراف داشته باشد.

آیت‌الله فلاحتی به علامت های انسان اسراف کار اشاره کرد و یادآور شد: کسی که به امور باطل افتخار می کند اسراف کار است، هزینه‌های اضافی در کارها اسراف محسوب می شود، اسراف کار رغبتی به انجام عمل خیر ندارد و همچنین اگر از کسی نفعی به فرد اسراف کار نرسد همیشه او را انکار می کند.

نماینده ولی فقیه در گیلان در ادامه با اشاره به ضرب و شتم سیاه پوست آمریکایی توسط پلیس این کشور، اظهار کرد: امروز دنیای بشر پر از ظلم و ستم است و آمریکا جنایت های بسیاری انجام داده که متاسفانه عده ای در داخل با آنها هم آوا می شوند.

وی به اتمام فعالیت مجلس دهم و آغاز به کار مجلس یازدهم شورای اسلامی اشاره کرد و افزود: از تلاش نمایندگان مجلس دهم قدردانی می کنیم البته از بعضی مصوبات نمایندگان اعلام نگرانی کردیم زیرا مقام معظم رهبری در این راستا فرمودند که از برخی مصوبات مجلس گذشته بوی غربی می‌آید ضمن اینکه در مجلس گذشته به اولویت‌ها توجه نشد.

آیت الله فلاحتی با بیان سخنان امام(ره) در گشایش مجلس نخست پس از انقلاب، تصریح کرد: انتخاب نمایندگان برای مجلس به منظور پیاده کردن عدالت اسلامی در جامعه است.

امام جمعه رشت خواستار توجه و در اولویت قراردادن امور نیازمندان توسط نمایندگان مجلس شد و بیان کرد: ایستادگی در برابر قدرت های ظالم و استکباری باید از اولویت های نمایندگان مجلس یازدهم باشد زیرا نرمش در مقابل قدرت های سلطه گر به غیر از ویرانگری دستاورد دیگری برای ملت ما ندارد.

نماینده ولی فقیه در گیلان بر استفاده از نظر کارشناسان در تصویب مصوبات توسط نمایندگان مجلس تاکید کرد و گفت: توجه به اصل ساده زیستی باید در اولویت برنامه‌های نمایندگان مجلس باشد و نباید به دنبال رفاه طلبی باشند.

وی ادامه داد: نمایندگان مجلس یازدهم باید به معیشت و فرهنگ مردم توجه ویژه داشته باشند زیرا این دو بخش در جامعه مغفول مانده است.

امام جمعه رشت با تاکید براینکه کمیسیون فرهنگی مجلس باید مسائل فرهنگی جامعه را در اولویت قرار دهد، یادآور شد: رهبر معظم انقلاب نسبت به ناهنجاری‌های فرهنگی گلایه دارند ضمن اینکه دشمن خیال می کند از هر فرصتی می‌تواند استفاده کند البته مردم مومن و انقلابی اجازه نمی‌دهند آرمان‌های انقلاب و دفاع مقدس به فراموشی سپرده شود.

آیت الله فلاحتی به عملکرد ضعیف شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال های اخیر اشاره کرد و افزود: در زمان شیوع ویروس کرونا تنها یک مرتبه شورای عالی انقلاب فرهنگی تشکیل جلسه داده است.

وی با بیان اینکه معیشت مردم در اولویت نخست است، اظهار کرد: گرانی ها مردم را آزار می دهد و تورم در حال افزایش است بنابراین نمایندگان مجلس باید از دولت بخواهند به معیشت و فرهنگ عمومی کشور توجه کند.

نماینده ولی فقیه در گیلان به رزمایش مواسات در راستای کمک به نیازمندان جامعه اشاره کرد و گفت: رزمایش مواسات نشان داد که چه تعداد نیازمند در جامعه داریم.

آیت الله فلاحتی با اشاره به اینکه معیشت و فرهنگ عمومی اولویت جامعه است، تصریح کرد: مجلس یازدهم باید به دو اولویت مذکور توجه ویژه داشته باشد ضمن اینکه دشمنان و طرفداران داخلی آنها بدانند رفتار آنها از چشم تیزبین صالحان و مومنان پوشیده نیست./شبستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *