نماینده ولی فقیه در گیلان گفت : دولتمردان برای لبیک به فرمان رهبری در تحقق شعار سال از هیچ تلاشی دریغ نکنند.

گیل ابراز: نماینده ولی فقیه در گیلان امروز در خطبه‌ های نماز عید سعید فطر که در حسینیه حضرت ابوالفضل( ع ) سپاه قدس گیلان برگزار شد با تبریک عید فطر این عید سعید را جلوه وحدت و همبستگی امت اسلامی عنوان کرد و افزود : بهترین بندگی برای خداوند عمل به واجبات و دوری از محرمات است.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه انسان با انجام واجبات و ترک محرمات به معرفت الهی می‌ رسد افزود : هر جا مسلمانان به احکام الهی عمل کردند به موفقیت رسیدند. وی در ادامه با اشاره به روایتی از امیر مومنان امام علی(ع) مبنی براینکه انسان عاقل از مستی مال و ثروت، علم، قدرت، ستایش و جوانی اجتناب می ‌کند گفت : مستی‌های پنج ‌گانه مذکور عقل را زایل می ‌کند. امام جمعه رشت به نام گذاری امسال بنام «جهش تولید» اشاره و بر تلاش مسئولان در تحقق شعار تأکید کرد و افزود : از دولتمردان و نمایندگان جدید مردم در مجلس شورای اسلامی می خواهیم تمام تلاش خود را به این امر معطوف کنند.

آیت الله فلاحتی خاطر نشان کرد : برای رونق کسب و کار باید تولیدات خود را باور کنیم چرا که کشورهای غربی از هیچ تحریم و فشاری دریغ نمی کنند.

وی گرانی را از دغدغه های اصلی مردم دانست و گفت : انتظار مردم از مسئولان کاملا بجاست و دولت باید نسبت به این موضوع اقدامات موثرتری انجام دهد. نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به کارشکنی و سوء استفاده برخی ها از موقعیت شان افزود : قوه قضائیه به هیچ عنوان نسبت به این سوء استفاده ها کوتاه نمی آید.

آیت‌الله فلاحتی تصریح کرد : اگر با مفسدان اقتصادی برخورد شود مردم امیدوارتر می‌شوند. وی از شدت نظارت بر سازمان‌ها و نهادهای استان از سوی دستگاه‌های نظارتی خبر داد و گفت : اگر کسی بخواهد از موقعیت خود سوء استفاده کند و قطع ید شد، گلایه نداشته باشد.

امام جمعه رشت با اشاره به آمادگی حضور مردم در عرصه‌های مختلف، خاطرنشان کرد: مردم در رزمایش مردمی مواسات ، همدلی و کمک مومنانه به ندای مقام معظم رهبری لبیک گفتند و جهادی عمل کردند.

آیت الله فلاحتی در پایان با تبریک سالروز آزادسازی خرمشهر، یادآور شد : ۲۶۰ نفر از شهدای آزادسازی خرمشهر اهل گیلان بودند.

خبرگزاری صداوسیما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *