عصر امروز نشست مدیران اقتصادی استان با مجمع نمایندگان گیلان در مجلس یازدهم در سالن اجتماعات دیوان محاسبات گیلان برگزار شد.

رییس مجمع نمایندگان گیلان گفت:مدیران اجرایی تمام موانع و مشکلات موجود در مسیر توسعه اقتصادی و سرمایه گذاری را احصاء و مورد بررسی دهند.

اختصاصی _سارا حقیقی؛احمد دنیا مالی، رئیس مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تراز تجاری ایران در سال گذشته، اظهار کرد: میزان صادرت گیلان در حدود ۶۰۰ میلیون دلار و همچنین میزان واردات استان حدود ۸۰۰ میلیون دلار است.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید مسيرهای توسعه را احصاء و آنها را برای افزایش صادارات ريل گذاری کنیم،گفت: سرمایه گذاران با استفاده از سرمایه خود علاوه بر ایجاد اشتغال برای مردم و رونق تولید در صادرات هم نقش مهمی دارند و هم در توسعه اقتصادی کشور نیز نقش آفرین هستند.

احمد دنیا مالی، با اشاره به رفع موانع تولید و حل مشکلات اقتصادی سرمایه گذاران افزود: باید از قوانین جامع تری برای رفع موانع تولید و مشکلات اقتصادی استفاده شود تا تولیداتمان را به کشورهای دیگر صادر کنیم.

رییس مجمع نمایندگان گیلان با تاکید بر اینکه آینده کشورمان در گرو توسعه اقتصادی است،افزود: با ایجاد تولید و افزایش صادرات و رشد اشتغال، باید به زودی به این چشم انداز دست پیدا کنیم.

وی با اشاره به مرتفع کردن مشکلات فعالان اقتصادی تصریح کرد: با توجه به شرایط خاص اقتصادی کشور و تحریم ها و همچنین نوسانات قیمت ارز در سال های اخیر، باید تلاش کرد که با فراهم سازی تسهیلات و مشوق های لازم برای سرمایه گذاران بخش خصوصی، اعتماد سازی شود.

دنیا مالی با تاکید بر اینکه دولت تدبیر و امید در تلاش است که موانع بر سر راه رونق تولید رفع شود،اظهار کرد: توافقات خوبی با با اتحادیه اوراسیا در خزر تعریف شده است،اما هنوز انتظار ما برای بهره برداری از ظرفیت دریای خزر بیش از موارد کنونی است.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان با بیان اینکه نمایندگان پیگیر تک نرخی شدن ارز هستند، تصریح کرد: مجلس آمادگی دارد در جهت حمایت از فعالان اقتصادی تجاری برخی از قوانین را اصلاح کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *