گیل ابراز: نماینده ولی فقیه در گیلان امروز در دیدار هیات امنای خانه ایتام رشت با قدردانی از تلاش این اعضا گفت : کسی که به ایتام کمک می کند در حقیقت به خود کمک کرده است.

آیت الله فلاحتی به اهمیت کمک به ایتام در آیین اسلام اشاره کرد و افزود : کمک به ایتام با قیات صالحات است. وی با تاکید براینکه تربیت انسان وارسته هدف مهم مراکز نگه داری کودکان بی سرپرست و خانه ایتام است ، خاطرنشان کرد : از جمله دغدغه های بنده در خصوص این مراکز تربیت درست و بر اساس موازین اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در گیلان ، ساماندهی مربیان برای تربیت کودکان در خانه ایتام را بسیار مهم عنوان کرد و گفت : افرادی که در خانه ایتام به کار گرفته می شوند باید کارشناس باشند. آیت الله فلاحتی بر توانمندسازی کودکان در مراکز ایتام تاکید کرد و افزود : در تربیت کودکان باید دقت کرد تا جوانانی متعهد و متخصص تحویل جامعه داد شود.

وی با بیان اینکه مردم متولیان خانه های سالمندان و ایتام را امین می دانند و اموال خود را وقف می کنند، تصریح کرد: متولیان امر باید امانتدار خوبی باشد. امام جمعه رشت با اشاره به اینکه خود صیانتی بین کارکنان مراکز خیریه بسیار اثرگذار است، خاطرنشان کرد : افرادی را به کارگیری کنید که دارای دست و چشم پاک، فهم مدیریتی باشند.

عنایت الله دبیریان رئیس هیات مدیره خانه ایتام رشت نیز به تلاش منسجم و هماهنگ اعضا این خانه در این خانه شبانه روزی اشاره کرد و گفت : نقطه نظرهای آیت اله فلاحتی سبب خدمات رسانی بهترشده است.

مدیرعامل خانه ایتام رشت نیز با ارائه گزارشی از فعالیت های یک سال گذشته گفت : تاکنون ۱۳ جلسه هیات امنا برگزار شده و به نقطه نظرهای اعضا عمل کردیم.

محمد حسین فلاح ، نقطه قوت پرورشگاه شبانه روزی شایگان و مژدهی رشت را فعالیت های فرهنگی دانست و تصریح کرد : تعامل و همدلی اعضای هیات امنا در راستای تلاش برای ایتام بی بدیل است./صدا وسیما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.