رئیس کل دادگستری استان گیلان گفت: باید با سودجویانی که هکتارها زمین را از کشاورزان به کمترین بها خریداری کرده و به ساخت و ساز غیرقانونی اختصاص می‌دهند برخورد قاطع صورت گیرد.

گیل ابراز: نشست شورای حفظ حقوق بیت المال استان گیلان به ریاست حجت ­الاسلام والمسلمین حمزه خلیلی رئیس کل دادگستری گیلان برگزار شد.

حجت الاسلام خلیلی در این نشست با تسلیت سالروز رحلت بنیان­گذار کبیر جمهوری اسلامی، به برخی از محورهای فکری ایشان در مدیریت جامعه اسلامی اشاره کرد و یادآور شد: فکر و راه امام نباید فراموش شود و مدیران و مسئولان باید با مطالعه سیره و سخنان ایشان در «صحیفه نور» در امتداد مسیر انقلاب گام بردارند.

رئیس شورای قضایی استان با بیان این­که نمی­ توان نسبت به زندگی و معیشت مردم بی‌تفاوت بود، افزود: اجرای حکم تخریب یک بنا در چند صد متر اراضی کشاورزانی که تنها دارایی‌شان است از اهداف صیانت و حفاظت از حقوق بیت المال نیست، بلکه باید با سودجویانی که هکتارها زمین را از کشاورزان به کمترین بها خریداری کرده و به ساخت و ساز غیرقانونی اختصاص می‌دهند برخورد قاطع صورت گیرد.

این مقام ارشد قضایی از اقدامات در خصوص اراضی ملی چاف و چمخاله در راستای برخورد با زمین­ خواران انتقاد نمود و بر نظارت دقیق نهادها و دستگاه­ های متولی در این زمینه تاکید کرد.

وی در پایان یکی از معضلات را عدم مدارا و همکاری با سرمایه گذاران دانست و تصریح کرد: مسئولان در چارچوب قانون و با هدف ارتقاء و پیشرفت استان، مسیر سرمایه گذاری در گیلان را هموار نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *