به گزارش گیل ابراز و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان، روز سه شنبه ۲۰خرداد ۱۳۹۹ و در اولین روز هفته صنایع دستی مراسم افتتاح خانه حصیر ایران در «فشتکه» ، روستای ملی حصیر ایران از طریق ویدئو کنفرانس و‌ارتباط با وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با حضور دکتر مونسان و معاونین وزارتخانه برگزار شد.

دکتر مونسان با اشاره به پیشینه فرهنگی مردم گیلان تصریح کرد: گیلان یکی از قطب‌های بزرگ صنایع دستی در ایران است و جا دارد اداره کل استان توجه ویژه‌ای به این مقوله داشته باشد و جهت برندسازی محصولات صنایع دستی بیش از پیش اقدام کند.

مهندس حلاج پور مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان با تاکید بر تنوع شاخه‌های صنایع دستی در گیلان گفت: امیدواریم در آینده نزدیک شاهد توسعه صنایع دستی، برندسازی و تجاری سازی آن در سطح کشوری و بین المللی باشیم.

در ادامه مراسم افتتاح با حضور مدیرکل، معاونان، کیمیاتنهایی معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری گیلان و‌مدیران و‌مسئولان شهرستان رشت از طریق ویدئو کنفرانس انجام شد.

گفتنی‌ست افتتاح خانه حصیر ایران در فشتکه به عنوان یکی از چهار استان حاضر در این ویدئو کنفرانس بود.این خانه در روستای ملی فشتکه در با زیربنا ۱۴۰ مترمربع در زمینی به مساحت ۳۰۰ مترمربع احداث شده‌است. این مجموعه با مدیریت محسن جهاندیده در محورهای تولیدی، نمایشگاهی و پژوهشی فعالیت می کند که برای ۵ نفر به طور مستقیم و ۵۰ نفر به طور غیر مستقیم اشتغال ایجاد کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.