اختصاصی _ سارا حقیقی _ مدیر عامل شرکت‌های سرمایه گذاری گیلان در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه بیش از یک میلیون و ۹۳۳ هزار گیلانی سهام عدالت دارند، گفت: تاکنون ۱۳۵ میلیارد تومان سود سهام عدالت به گیلانی ها پرداخت شده است.

ابراهیم قنبرپور،بااشاره به اینکه در سال ۱۳۸۵ سهام عدالت به فرمان رهبر معظم انقلاب از طریق شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی در قالب تعاونی‌های سهام عدالت شهرستانی به ۵۰ میلیون نفر از ایرانیان واگذار شد، گفت: از این تعداد یک میلیون و ۹۳۳ هزار و ۵۳۵ گیلانی نیز دارای سهام عدالت هستند.

وی افزود:بعد از ابلاغ مجوز واگذاری سهام شرکت‌های دولتی به اقشار آسیب پذیر در تیرماه سال ۸۵ رهبر معظم انقلاب طی نامه ای نقشه راه را تعیین کرده و اعلام نمودند قیمت سهام باید در بورس تعیین شود.

▪️آزادسازی سهام عدالت به دو روش مستقیم و غیر مستقیم

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری استان گیلان در این زمینه گفت: آزادسازی سهام عدالت به دو روش مستقیم و غیرمستقیم انجام می‌شود که در روش مستقیم، افراد سهام خود را از اداره شرکت سرمایه گذاری استانی خارج کرده و مسولیت اداره آن‌ را خود برعهده می‌گیرند. اما در روش غیر مستقیم سهامدار مالک تعدادی از سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی خواهد بود و شرکت سرمایه گذاری استانی به نمایندگی از سهامدار مدیریت سهام شرکت‌های سرمایه پذیر سهامداران را برعهده خواهد گرفت.

قنبرپور در ادامه به اعلام شماره شبا، بخشی از سهامداران گیلانی به سامانه، تأکید کرد و گفت :سهامداران باید در اسرع وقت شماره شبای خود را به سامانه اعلام کنند.

وی افزود: در روش مستقیم سهامداران می‌توانند با ورود به سامانه www.samanese.ir مدیریت سهام خود را در قالب ۳۶ شرکت بورسی انتخاب کنند. در این روش سهامداران تنها از سود سالیانه و فروش سهام بهره مند خواهند شد.

قنبرپور با اشاره به اینکه به دلیل عدم اطلاعات کافی ، برخی از افرادی که قصد فروش آنی سهام عدالت را دارند به اشتباه روش مستقیم را انتخاب می‌کنند،افزود: محدودیت در روش غیر مستقیم کمتر است و شرکت‌های سرمایه گذاری استانی که از سال ۸۵ تاسیس شدند به صورت حرفه‌ای کار مدیریت سهام را انجام می‌دهد تا به ارزش سهام مردم آسیبی نرسد.

مدیرعامل شرکت‌های سرمایه گذاری سهام عدالت گیلان تصریح کرد: برای افرادی که روش غیر مستقیم را انتخاب می‌کنند مزایای بیشتری نسبت به روش مستقیم در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: برای مدیریت سهام به روش غیر مستقیم نیازی به مراجعه به سایت سهام عدالت نیست و کسی که وارد سایت نشود به نشانه این است که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده است.

قنبر پور همچنین به مزایای انتخاب روش غیر مستقیم از سوی سهامداران اشاره کرد و گفت: در این روش سهامداران از افزایش قیمت سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی پس از عرضه اولیه در بورس،بهره مند خواهند شد، زیرا افرادی که روش غیر مستقیم را انتخاب می‌کنند در واقع به کارشناسان سازمان اعتماد کرده و معادل ارزش سهم شان، سهامدار شرکت سرمایه گذاری استانی می‌شوند.

مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری استانی گیلان گفت:مشمولین سهام عدالت که روش غیر مستقیم را انتخاب می‌کنند، امکان فروش یکجای سهام خود را خواهند داشت و آن هایی که روش غیر مستقیم را انتخاب می‌کنند به صورت مرحله ایی امکان فروش سهام خود را دارند.

وی در همین زمینه افزود:سود سهام در هر ۲ روش به سهامداران تعلق می گیرد ،با این تفاوت که در روش غیر مستقیم سودها در شرکت سرمایه گذاری استانی جمع می شود و یکجا به حساب سهامداران واریز می شود،ولی سهامدارانی که روش مستقیم را انتخاب می‌کنند،بایدمدیریت سهام خود را در قالب ۳۶ شرکت بورسی انتخاب کنند. در این روش سهامداران تنها از سود سالیانه و فروش سهام بهره مند خواهند شد.

مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری استانی گیلان با بیان اینکه یکی از توصیه‌های ما به سهامداران انتخاب روش غیر مستقیم برای مدیریت سهام خود است، گفت: به مردم توصیه می‌کنیم هر روش مدیریتی که انتخاب می‌کنند از فروش سهام خودداری کنند، زیرا هدف واگذاری سهام عدالت ایجاد یک درآمد پایدار برای مردم بوده و نگه داشتن آن سودآور است./انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *