زارع با قدردانی از تلاش‌های اصحاب رسانه در پوشش برگزاری پرشور یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: فعالیت رسانه‌ها در اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی عمومی در جریان شیوع ویروس کرونا، فداکارانه و شبانه روزی بود.

گیل ابراز: «ارسلان زارع» عصر سه‌شنبه، ۳۰ اردیبهشت در دیدار با هیأت مدیره خانه مطبوعات استان که در استانداری گیلان برگزار شد، به نقش رسانه در تنویر افکار عمومی اشاره و فعالیت در این حوزه را اقدامی ارزشمند در جهت امانت‌داری مردم ذکر کرد و گفت: اعتماد عمومی، مهمترین رکن سرمایه اجتماعی است و باید از اعتماد مردم به رسانه، حفظ و حراست شود.

استاندار گیلان از تلاش‌های اهالی رسانه در برگزاری پرشور یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی قدردانی و خاطرنشان کرد: فعالیت رسانه‌ها در اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی عمومی در جریان شیوع ویروس کرونا، فداکارانه و شبانه روزی بود.

وی افزود: اهتمام جدی برای رفع کاستی ها و کوشش برای حل آنها در سایه همدلی و هم افزایی وجود دارد و این رویکرد به توسعه پایدار ایران اسلامی و گیلان سرافراز می انجامد.

زارع با یادآوری جنگ روانی دشمنان و تلاش آنها برای ناکارآمد نشان دادن دولت و نیز نظام جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: هجمه‌ای که امروز با آن روبرو هستیم، در کمتر دوره‌ای سابقه داشته و به یقین اصحاب رسانه در خط مقدم جبهه جنگ روانی هستند.

استاندار گیلان تقویت اعتماد عمومی، انسجام بخشی، امیدآفرینی و پرهیز از نا امیدی را از ملزومات اصلی پیروزی در این نبرد دانست و گفت: در جریان شیوع ویروس کرونا، توطئه ای برای به تعطیلی کشاندن کشور در جریان بود که از سوی مخالفان نظام اسلامی و رسانه‌های بیگانه هدایت می شد اما با نقش آفرینی موثر رسانه‌ها در اطلاع رسانی صحیح از سیاست‌های ستاد ملی مقابله با کرونا، این نقشه‌ها خنثی شد.

وی بر ضرورت تقویت و حفظ مرجعیت رسانه های رسمی داخلی نزد مردم کشورمان تأکید و اضافه کرد: باید از اقداماتی که در کشور انجام می شود، اطلاع رسانی کرد و تبلیغات صحیحی انجام داد چراکه امیدآفرینی، نیاز امروز کشور است و برای اجرای این مهم لازم است دانش و مهارت علمی و عملی فعالان رسانه و مطبوعات تقویت شود.

زارع، پایگاه های خبری و فعالان این عرصه را نیز دارای اهمیت دانست و بر لزوم حمایت بیشتر دستگاه ها از رسانه ها تأکید کرد و ترویج فرهنگ بومی محلی از سوی رسانه ها و مطبوعات را امری مهم خواند که باید مورد توجه فعالان این بخش قرار گیرد.

در این نشست، رئیس هیأت مدیره، مدیرعامل خانه مطبوعات و دیگر اعضای هیأت مدیره خانه مطبوعات استان گیلان، به طرح مطالبی پرداختند.

گفتنی است، ضرورت تقویت همکاری نهادها و شهرداری ها با خانه مطبوعات و رسانه ها، توزیع عادلانه آگهی‌های دولتی بین مطبوعات، ارائه تسهیلات حمایتی از رسانه‌ها به ویژه در راستای رفع بخشی از آسیب‌های ناشی از کرونا از جمله موارد طرح شده در این نشست بود که استاندار گیلان در خصوص هر یک از آنها دستورات و راهنمایی‌های لازم را صادر و به مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان تأکید کرد که موارد مرتبط را پیگیری و تسهیل گری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.