گیل ابراز _ شهردار رشت در دیدار با رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان:
بحران کرونا، ظرفیت مدیریتی رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان را نشان داد/ شهرداری رشت حلقه واسط کادر سلامت و مردم

شهردار رشت در دیدار با رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان ضمن تبریک هفته سلامت و تقدیر از فعالان این حوزه گفت: بحران کرونا، ظرفیت مدیریتی رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان را به همگان نشان داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان(و ب دا)؛  در دومین روز از  هفته ملی سلامت، صبح امروز (سه‌شنبه)،  ناصر حاج محمدی -شهردار رشت به اتفاق جمعی از مدیران شهری، ضمن دیدار با  دکتر سالاری- رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، از زحمات بی‌شائبه کادر سلامت استان در بحران کرونا، تقدیر کرد.

با همت و پیگیری مجدانه ملی و استانی، بخشی از مشکلات دانشگاه مرتفع شد

در این دیدار،دکتر ارسلان سالاری- رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه همدلی، هماهنگی و پیگیری مجدانه، در رفع مشکلات استان اثرگذار است، اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی همچون شهرداری با باری از بدهکاری‌ها مواجه بود و شیوع ویروس کرونا و همه‌گیری آن در جامعه، هزینه‌ها را مضاعف کرد. اما با همین شرایط، با همت و پیگیری مجدانه و مساعدت مسئولان ملی،  بخشی از مشکلات موجود در دانشگاه مرتفع شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به تشدید هزینه‌های شهری پس از شیوع کرونا، افزود: پس از شیوع ویروس کرونا، هزینه‌های حوزه شهری و شهرداری بسیار افزایش یافت و این در حالی بود که در چنین شرایطی شهرداری با مشکلات بودجه ای مواجه بود.

وی با اذعان به تلاش‌های مستمر و پیگیرانه شهرداری رشت در بحران کرونا، خاطرنشان کرد: شهرداری رشت در بخش‌های مختلف بهداشت و درمان ازجمله در تدفین اجساد متوفیان ناشی از کرونا، کمک شایانی با مجموعه دانشگاه علوم پزشکی داشت و مردم همیشه قدردان آن خواهند بود.

دکتر سالاری به کاهش درآمدهای دانشگاه علوم پزشکی در طول بحران کرونا اشاره کرد و افزود: علیرغم اینکه در بحران کرونا،  بار سنگین بهداشت و درمان، طی این مدت به دوش دانشگاه بوده، ولی  بیش از دو ماه است که دانشگاه علوم پزشکی گیلان درآمدی نداشته و تبعات و آثار آن طی ۶ ماه آینده خود را نشان خواهد داد.

وی با تأکید بر طرح مطالبه حقوق شهروندان رشتی از مسئولان ملی، بیان کرد: مشکلات شهری در بحران برف سال گذشته و  بحران کرونا،  نشانگر معیوب بودن زیرساخت‌های شهری است که باید با طرح مطالبه آن‌ها نزد مسئولان ملی، پیگیری شود.

ناصر حاج محمدی، شهردار کلان‌شهر رشت نیز در این دیدار، با تقدیر از کادر سلامت استان در طول دوران بحران کرونا، اظهار کرد: کادر بهداشت و درمان در گیلان از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون، در حال مقابله  با این بحران هستند تا جایی که  رئیس دانشگاه نیز به این ویروس مبتلا شد.

شهرداری، حلقه واسط کادر سلامت با مردم است

وی با بیان اینکه شهرداری، حلقه واسط بهداشت و درمان با مردم محسوب می‌شود، افزود: شهرداری در امر بهداشت و پیشگیری، یک پله قبل‌تر از کادر بهداشت و درمان قرار دارد و باید شبانه‌روز تلاش کند تا مردم بر اثر آلودگی، دچار بیماری نشوند.

شهردار کلان‌شهر رشت، با اشاره به اینکه بخش عمده‌ای از وظایف بهداشتی بر عهده شهرداری است، گفت: تمامی کارکنان شهرداری علیرغم اینکه بسیاری از دستگاه‌های اجرایی نیروی انسانی خود را تقلیل دادند، پای‌کار حاضر بوده و شبانه‌روز در حال خدمت‌رسانی به مردم بودند. اما به نظر می‌رسد خدمات بی‌منتشان از سوی مسوولان،نادیده گرفته‌شده است.

حاج محمدی به خدمات ارائه‌شده از سوی شهرداری رشت در طول بحران کرونا اشاره کرد و خاطرنشان شد: در هر شبانه روز، ۱۰۰ هزار لیتر مواد ضدعفونی‌کننده در سطح شهر برای گندزدایی مصرف‌شده و علاوه بر آن، توزیع ماسک، دستکش و تعطیلی پارک‌ها از دیگر اقدامات پیشگیرانه در سطح شهر بود.

وی از اجرای ده ها برنامه متنوع برای مهار کرونا از سوی شهرداری برای شهروندان خبر داد و گفت: ۵۰۰ برنامه کوتاه برای تلویزیون‌های شهری از سوی شهرداری تولید و به‌صورت رایگان پخش شد. این، درحالی بود ‌که شهرداری می‌توانست از این تلویزیون‌ها درآمدزایی کند.

شهردار رشت با اشاره به درآمد زایی مراکز بازیافت شهری قبل از بحران کرونا، یاد آور شد:  در پی مصوبات ستاد استانی کرونا، این مراکز تعطیل شد، درحالی‌که ماهانه به‌صورت متوسط ۵۰ میلیون تومان درآمد داشت.

شهرداری رشت در خدمت دانشگاه علوم پزشکی است

حاج محمدی با بیان اینکه شهرداری رشت با تمام قوا در خدمت دانشگاه علوم پزشکی است، گفت: کادر بهداشت و درمان در دوران کنونی نزدیک‌ترین افراد با مردم و شهروندان ما هستند، ازاین‌رو همه باید در خدمت کادر سلامت استان باشیم.

بحران کرونا، مدیریت بی‌نظیر رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان را  نشان داد

وی با اشاره به تلاش‌های مدبرانه دانشگاه علوم پزشکی گیلان ازجمله در دوران بحران کرونا، افزود: ظرفیت های مدیریتی دکتر سالاری تا قبل از بحران کرونا ناشناخته بود. ولی عبور وی و تیم مدیریتشان از بحران کرونا ظرفیت‌های بی‌نظیر این مدیریت را به همگان نشان داد.

گفتنی است؛ در حاشیه این دیدار، اسماعیل حاجی پور، رئیس شورای اسلامی شهر رشت نیز طی گفت‌وگوی تلفنی ضمن تقدیر از زحمات کادر سلامت استان، فرارسیدن هفته سلامت را به فعالان آن تبریک گفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.