معاون سیاسی امنیتی فرماندار شهرستان رشت گفت: به مناسبت ماه مبارک رمضان روزانه افزون بر چهار هزار پرس غذای گرم سحری در بین اقشار آسیب پذیر این شهرستان توزیع می شود.

گیل ابراز: فریبرز سعیدی کیا روز سه شنبه در جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی شهرستان رشت در فرمانداری اظهار داشت در جریان شیوع ویروس کرونا در کشور و به تبع آن در استان گیلان و شهرستان رشت بسیاری از مردم، اصناف و کسبه با آسیب شدیدی از نظر مواجه شدند.

وی با بیان اینکه بعد از گذشت حدود سه ماه به لحاظ بیماری کرونا وضعیت بهتری در شهرستان رشت داریم، افزود: البته موضوع کرونا تمام نشده و همه باید پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنیم.

وی خاطر نشان کرد: با رعایت مواردی از جمله فاصله گذاری اجتماعی. بهداشت حفاظت فردی، کاهش ترددها ًو محدودیت ها، با تلاش و مجاهدت کادر درمانی و همکاری اصناف و مردم توانستیم وضعیت بهتری داشته باشیم.

معاون سیاسی امنیتی فرماندار شهرستان رشت با اشاره به آسیب های ناشی از بیماری کرونا بیان داشت: بسیاری از خانواده ها به لحاظ درآمدی، اجتماعی و روحی دچار آسیب شده اند بنابراین همه دستگاه ها در شهرستان رشت باید برنامه های خود را برای کاهش آسیب های مختلف فرهنگی اجتماعی ناشی از کرونا به صورت عملیاتی و اجرایی ارایه دهند.

وی اضافه کرد: ضروریست تا کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی شهرستان رشت که جامعه هدف مشخصی دارند برنامه های کاهش آسیب های پسا کرونا را ارایه دهند ضمن اینکه دستگاه های فرهنگی شامل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از فضای مجازی در ایجاد نشاط اجتماعی بهره گیرد.

وی ضمن تسلیت به خانواده های فوت شدگان بیماری کرونا خاطر نشان کرد: خانواده های متوفیان بیماری کرونا در شهرستان رشت شناسایی شود و با رعایت پروتکل های بهداشتی به صورت حضوری از آنان دلجویی به عمل آید.

وی با اشاره به برگزاری رزمایش مواسات، همدلی و کمک مومنانه در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری از همه گروه های جهادی، پایگاه های مردمی و بسیج، دهیاران و شوراها در برگزاری این رزمایش و توزیع سبدهای کالا در بین اقشار آسیب پذیر قدردانی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.