به گفته مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان گیلان یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون مترمکعب آب پشت این سد ذخیره‌شده است که ۵۴۵ مترمکعب آن برای شالی‌کاری رهاسازی شده است.

گیل ابراز: وحید خرمی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به رهاسازی ۵۴۵ مترمکعب آب از سد سفیدرود اظهار کرد: این سد یکی مهم‌ترین سدهای گیلان است که بر اساس آمار اکنون یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون مترمکعب آب پشت این سد ذخیره‌شده است.

وی با اشاره به میزان دبی ورودی و خروجی آب از سد سفیدرود گفت: در حال حاضر در این سد ۲۹۰ مترمکعب دبی ورودی و ۳۳۶ مترمکعب دبی خروجی آب از سد سفیدرود است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان گیلان با اذعان به اینکه نیمی از زمین‌های شالیزاری گیلان توسط آب سد سفیدرود آب‌رسانی می‌شود، افزود: در گیلان ۲۳۸ هزار هکتار زمین زراعی و‌ شالیزاری وجود دارد که ۱۷۲ هزار هکتار آن توسط سد سفیدرود آب‌رسانی می‌شود.

خرمی با درخواست از شالی‌کاران در خصوص توجه به تقویم زراعی تصریح کرد: از شالی‌کاران درخواست دارم به توصیه‌های سازمان جهاد کشاورزی توجه و‌ اقدامات خود را بر اساس تقویم زراعی انجام دهند زیرا تا پایان فصل نشاء نوبت‌بندی آب نخواهیم داشت و پس‌ازآن در صورت نیاز برای این امر برنامه‌ریزی خواهد شد./فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *