مدیر عامل شرکـت توزیع نیروی برق استان گیلان طی گزارشی خلاصه عملکرد این شرکت در سال ۱۳۹۸ را اعلام کرد .

به گزارش گیل ابراز، دکتر محمداسماعیل هنرمند خاطرنشان کرد : در سال ۹۸ برای تامین برق مطمئن مشترکین و اصلاح شبکه های توزیع برق باتوجه به رشد مصرف انرژی در استان گام های بزرگ و موثری برداشته شد .

وی گفت: با تلاش کارکنان ساعی این شرکت و به رغم تنگناهای مالی موجود درسال ۱۳۹۸ ، بیش از ۸۹۶ کیلومتر خطوط شبکه فشار متوسط (۲۰ کیلوولت ) و شبکه فشار ضعیف بصورت زمینی وکابل خود نگهدار ، برای ۴۱۰۳۵ مشترک جدید و رفع ضعف برق تعدادی از مشترکین قبلی (با توجه به رشد جمعیت و رشد مصرف برق) شهری و روستایی در کلیه مناطق استان گیلان احداث شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان گفت : در این بازه زمانی ، تعداد ۸۳۱ دستگاه ترانسفورماتور( کمپکت ، زمینی و هوایی ) با ظرفیت ۱۳۹۷۴۵ کیلوولت آمپر، نصب و افزایش قدرت داده شد و بیش از ۷۱ کیلومتر شبکه معابر هوائی و زمینی جهت روشنایی معابر درسطح شهر و روستا احداث شد ، برای مجموع شبکه روشنایی معابر فوق الذکر تعداد ۵۰۳۰ دستگاه چراغ لاک پشتی با لامپ های گازی پربازده نصب شد.

دکتر هنرمند یادآور شد : در سال ۱۳۹۸ تعداد یک روستا از مناطق محروم ، صعب العبور و کوهستانی استان گیلان از نعمت برق و روشنایی بهره مند شد.
وی تاکید کرد : باتوجه به چندین مرحله بارش برف سنگین در سالهای اخیر ، عملیات بازسازی شبکه های آسیب دیده و فرسوده با سرعت و جدیت در دستور کار شرکت قرار دارد و از این رو در سال ۹۸ بیش از ۵۱۶ کیلومتر شبکه فشار ضعیف هوایی فرسوده برکنار و با کابل خودنگهدار جایگزین و تعداد ۲۰۹۷ پایه چوبی فرسوده فشار ضعیف و متوسط برکنار و ۱۱۹۰۳ پایه جدید بتونی و فلزی فشار ضعیف و متوسط در سطح استان نصب گردید .
هنرمند افزود : پیک بار مصرف در سال ۹۸ در استان گیلان برابر با رقم ۱۵۹۴٫۴ مگاوات بود .

دکتر هنرمند اظهار داشت : در سال ۱۳۹۸ یکی از پروژه های مهم طرح ملی قبض سبز(حذف قبوض کاغذی برق) بود که به همت همکاران پرتلاش و همراهی مشترکین محترم بصورت کامل و باموفقیت در سطح شرکت و استان انجام شد .

وی تصریح کرد : در حال حاضر میزان بدهی مشترکین به شرکت توزیع برق گیلان تا پایان سال ۹۸، حدود ۱۵۲ میلیارد تومان است .

هنرمند افزود : وصول مبلغ بدهی بخش های مختلف مشترکین به شرکت ، تاثیر چشمگیر و بسزایی در خدمت رسانی مطلوب تر و با کیفیت بهتر به مردم شریف استان خواهد داشت .

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان در پایان خاطر نشان کرد : ضروری است مردم شریف استان با به کارگیری راهکارهای مصرف صحیح انرژی در خانه و محیط های کسب و کار ضمن کاهش دادن بهای برق مصرفی خود ، نقش اجتماعی و حیاتی در تامین آسایش و رفاه شهروندان ایفا کنند ، لذا امیدواریم با همکاری مشترکین محترم که همواره یاور و پشتیبان کارکنان توزیع برق گیلان بوده اند بتوانیم تابستان و فصل گرم پیشرو را با کمترین مشکل پشت سر بگذاریم .

وی گفت : این شرکت درحال حاضر بیش از یک میلیون و ۴۷۷ هزار مشترک در کل استان دارد که این حجم بالای تعداد مشترک ، توزیع برق گیلان را در زمره یکی از بزرگترین شرکت های خدمات رسان کشور قرار داده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *