گیل ابراز/ مهتا صدری: همه افراد جامعه باید فرصت برابر برای دستیابی به مشاغل عمومی در ادارات دولتی را داشته باشند و هر اقدامی برخلاف شرایط قوانین موضوعه ایران خلاف اصل دست یابی به فرصت برابر شغلی است و تخلف محسوب میشود.

مشاور جوان یکی از ادارات کل گیلان، فردی ست از اعضای یک گروه سیاسی اصلاح طلب. گروهی که در انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز با حمایت محیرالعقول خود از کاندیدایی خاص راه خود را از اصلاح طلبان دیگر جدا کرده، موجب انتقادات فراوانی شدند و نشان دادند که منافع خود را بر منافع عمومی ترجیح میدهند. تا جایی که برخی چهره های اصلاح طلب به انتقاد علنی از این عمل پرداختند زیرا این تصمیم به دلیل پیش بینی مشارکت حداقلی در این انتخابات و رد صلاحیت های گسترده نامزدهای اصلاح طلب به درستی یکی از دلایل شکست تنها کاندیدای باقیمانده این جریان شد.

این مدیر دولت تدبیر و امید که به دلیل نزدیکی و حمایت یکی از سران شناخته شده و خوش خدمتی اعضای همین گروه توانسته بود ردای مدیریت را برتن کند، پس از نشستن بر کرسی مدیر کلی به همان دلایل ذکر شده، بلافاصله یکی از افراد این گروه را به سمت مشاور جوان خود منصوب کرد.

فرد بیکاری که پیش از آن نیز توسط این گروه به واسطه ی یکی از مسئولین نزدیک به این گعده تلاش شده بود به عنوان مشاور جوان یکی دیگر از ادارات کل منصوب شود و به دلیل مخالفت سرپرست وقت این اداره مرتبا توسط رسانه منسوب این افراد در همان بازه ی زمانی مورد تهاجم و تخریب قرار میگرفت که مستنداتش نیز موجود میباشد.

مشاور جوان، پستی ست که تاکنون هیچ تعریفی از آن صورت نگرفته است.گویا موقعیتی ست که دولت تدبیر و امید از ابتدای شروع به فعالیتش برای سر و سامان دادن به خیل عظیم متوقعینِ بی جایگاه و مقام حامی خود بر آن تاکید داشت تا کمی از فشار این جمعیت بر خود بکاهد. افرادی که دقیقا مشخص نیست چگونه مشاوره ای میدهند با چه تخصصی و چه متر و معیاری برای دریافت حقوق برایشان تعریف میشود.

جالب اینکه از شواهد اینگونه به نظر میرسد آقای مدیرکل جاده صاف کن این فرد شده و با دوراندیشی پس از مدتی این مشاور خود را بدون هیچگونه رابطه استخدامی در سمت مسئول روابط عمومی این اداره کل گمارده است. این فرد علنا خود را در این مسئولیت معرفی، مصاحبه و سخنرانی میکند.

موضوع نگران کننده این است که حال بواسطه تخلف آشکار مدیر مذکور، این فرد براحتی میتواند به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان شکایت برده و رابطه خادم و مخدومی خود را اثبات کند و جذب این اداره کل شود. معضلی که ادارات بسیاری مدتهاست با آن دست وپنجه نرم میکنند.

یکی از مواردی که در این کشور موجبات بی اعتمادی مردم را فراهم کرده است، استفاده از موقعیت و عنوان شغلی مسئولین در جهت حمایت و توجه ویژه به دوستان، آشنایان و خاصه خلاصه های خود است. مسئولینی که بواسطه ی جریانات سیاسی و رفاقت های مبتنی بر منافع فردی و گروهی بی توجه به حق الناسی که برگردنشان است، موقعیتهای شغلی که سایر جوانان این مرزو بوم از آن محرومند را تقدیم اطرافیان خود میکنند. تخلف آشکاری که ورود قاطعانه نهادهای نظارتی میتواند ادامه این روند را اصلاح نماید.

گویا زمان آن رسیده ست که استاندار گیلان با کسانی که در قامت مدیران دولت تدبیر و امید موجبات بی تدبیر نشان دادن دولت را فراهم میکنند، یکبار برای همیشه برخورد کند.

گفتنی ست؛ این مدیر کل که به همراه مشاور جوان خود( مدیر روابط عمومی فعلی اش) با سوء استفاده از عنوان شغلی خود پیش از این اقدام به شهادت علیه یک خبرنگار نیز نموده، به همین دلیل مورد تذکر استاندار اسبق گیلان نیز قرار گرفته بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.