بقاع متبرکه گیلان با رعایت پروتکل های بهداشتی مجاز به برگزاری مراسم شب قدر هستند.

گیل ابراز: حجت الاسلام علیزاده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان اظهار داشت: بر اساس تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا و هماهنگی با ستاد متناظر آن در استان، تمامی مساجد و اماکن متبرکه، اعم از حسینیه ها و بقاع متبرکه مجاز هستند مراسم شب های قدر را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در زمان محدود در حدود دو ساعت برگزار کنند.

وی تاکید کرد: برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا تمامی افراد شرکت کننده در این مراسم باید دستورالعمل‌های بهداشتی را در این شب‌ها رعایت کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با بیان اینکه اولویت برگزاری مراسم در فضای باز مساجد با رعایت فاصله حداقل یک متر می باشد، افزود: در صورت عدم وجود فضای باز، برگزاری مراسم در داخل شبستان مساجد با ۲۵ درصد ظرفیت به حالت صف نماز با رعایت فاصله حداقل یک متر می تواند انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: به ادارات اوقاف و بقاع متبرکه اعلام شده که رعایت تهویه مناسب در محل های بسته مانند شبستان الزامی است.

علیزاده یادآور شد: اطلاع رسانی از سوی هیئت امناء بقاع متبرکه و بسیج محل مبنی بر عدم حضور بیماران خاص و بیماریهای زمینه ای با ریسک بالا و همچنین کودکان و سالمندان در مراسم شب قدر صورت میگیرد.

وی با اشاره به اینکه هرگونه پذیرایی و توزیع نذورات در مراسم شب قدر در بقاع متبرکه ممنوع است، گفت: مدت زمان برگزاری مراسم حداکثر دو ساعت باشد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان اذعان داشت: حضور کلیه افراد در محل برگزاری مراسم بایستی با ماسک و دستکش باشد.

وی اعلام کرد: افراد شرکت کننده لازم است سجاده، مهر، قرآن و مفاتیح و چادر نماز شخصی (مخصوص بانوان) خود را همراه بیاورند

علیزاده اظهار داشت: انجام سایر برنامه های مذهبی از قبیل برگزاری نماز جماعت به صورت رسمی اعلام نشده است.

برنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.