با اجرای طرح استحقاق سنجی بیمه سلامت نسخه الکترونیکی جایگزین نسخه کاغذی خواهد شد.

گیل ابراز: مدیر کل بیمه سلامت گیلان امروز گفت : طرح استحقاق سنجی از پایگاه اطلاعات بر خط بیمه شدگان سرپایی بیمه سلامت در راستای ارتقای نظام سلامت و تحقق دولت الکترونیک ، همزمان با سراسر کشور از ابتدای تیر ماه امسال در مراکز ارائه خدمات پزشکی ، درمانی و دارویی سرپایی نظیر داروخانه ها ، درمانگاه ها ، مطب ها ، مراکز دیالیز ، تصویربرداری پزشکی سرپایی اجرا می شود.

دکتر جمشید محمدی اهداف اجرای این طرح نظیر نسخه نویسی الکترونیکی و حذف تدریجی دفترچه کاغذی بیمه ، افزایش صحت و دقت در نوشتن نسخه ، مشاهده اطلاعات هویتی و اقلام دارویی تجویز شده قبلی برای بیمار اعلام کرد.

وی افزود : در طرح استحقاق سنجی ، بیمه شده فقط با اعلام شماره ملی خود در داروخانه می تواند داروهای خود را خریداری و از مزایای بیمه استفاده کند.

مدیر کل بیمه سلامت گیلان با بیان اینکه با اجرای این طرح ، مشکل خط خوردگی نسخه پزشک و یا مراجعه بیمه شده به مراکز بیمه سلامت و دفاتر پیشخوان دولت برای تمدید دفترچه از بین خواهد رفت اضافه کرد : در طرح استحقاق سنجی بیمه سلامت ، علاوه بر حفظ منافع پزشکان و موسسات درمانی ، مشکل بازار سیاه دارو برطرف خواهد شد.

خبرگزاری صداو سیما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *