#گیل ابراز _ به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی رشت، یکصد و نهمین جلسه کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای اسلامی رشت به ریاست فاطمه شیرزاد برگزار شد.

فاطمه شیرزاد در این جلسه با تبریک اعیاد شعبانیه و قدردانی از زحمات کادر درمان و جهادگران حوزه سلامت برای مبارزه با ویروس کرونا اظهار کرد: مردم هم چنان در منزل بمانند و از ترددهای غیر ضروری خودداری کنند.

وی به افزایش ترددها در چند روز گذشته در سطح شهر اشاره کرد و افزود: شهروندان باید همچنان طرح فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند و در صورت عدم رعایت ممکن است شاهد شیوع مرحله دوم این بیماری باشیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی رشت از زحمات نیروهای خدوم سازمان آرامستان، آتش نشانی، پسماند، نیروهای جهادی و مردمی،سپاه،بسیج،ارتش، نیروی انتظامی و …قدردانی کرد و گفت: ان شاالله با مشارکت همگانی بتوانیم این بیماری را هرچه سریع تر نابود کنیم.

شیرزاد همچنین به دورکاری و رعایت طرح فاصله گذاری اجتماعی کارکنان شهرداری رشت تاکید کرد و یادآور شد: با ماندن در خانه و اجتناب از ترددهای غیر ضروری زحمات نیروهای خدمت رسان،درمانی و جهادی کمتر می شود.

وی در ادامه با قدردانی از زحمات هیئت های مذهبی، فعالان قرآنی، نیروهای جهادی و مردمی برای مبارزه با ویروس کرونا بیان داشت: بسیاری از گروه های جهادی و مردم نهاد نیز به تولید ماسک و توزیع اقلام بهداشتی و غذایی اقدام نمودند و در مجموعه شهرداری رشت نیز سازمان فرهنگی، ورزشی و شرکت کود آلی گیلان به تولید ماسک اقدام کردند.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی رشت با اشاره به اقدامات انجام شده سازمان فرهنگی،ورزشی شهرداری به مناسبت اعیاد شعبانیه و نیمه شعبان بیان داشت: اجرای سرود در ۲۰ نقطه از سطح شهر، برگزاری کنسرت خنده و برگزاری مسابقه برای خانواده ها و … از جمله فعالیت های انجام شده در فضای مجازی و مجتمع های مسکونی توسط سازمان فرهنگی،ورزشی شهرداری در اعیاد شعبانیه بود.

فاطمه شیرزاد تاکید کرد: پرداخت مطالبات هنرمندان نیز به زودی انجام می گیرد تا بخشی از دغدغه ها و مشکلات جامعه هنرمندان رفع گردد.

وی خواستار تعیین تکلیف وضعیت تیم های ورزشی سازمان فرهنگی، ورزشی شهرداری رشت در سال جدید شد و افزود: با توجه به تاکیدات سازمان بازرسی استان و وزارت کشور ادامه فعالیت باشگاه ورزشی شهرداری رشت نیز در سال جدید تعیین تکلیف شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت به ضرورت اتمام پروژه های فرهنگی و اجتماعی نیمه تمام تاکید کرد و گفت: روند احداث یادمان شهدای گمنام پارک ملت و مسکن مهر طولانی شده و شهرداری برای تسریع در ساخت یادمان شهدای گمنام برنامه های خود را به کمیسیون فرهنگی ارائه کند.

شیرزاد تصریح کرد: پروژه احداث درمانگاه بیماران هموفیلی نیز مجددا متوقف شده است.

وی در ادامه گفت: همچنین طراحی المان های میادین امام حسین(ع) و امام علی(ع) و مزار دکتر حشمت در چله خانه نیز در زمان بندی مشخص اجرا و عملیاتی شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی رشت از نامگذاری بلواری به نام ” مدافعان سلامت” در رشت خبر داد و گفت: برای قدردانی از زحمات کادر بهداشت و درمان به زودی بلواری به نام مدافعان سلامت در رشت نامگذاری خواهد شد.

شیرزاد با اشاره به برخی دخالت های شخصی و گروهی در عزل و نصب های مدیران شهرداری رشت بیان کرد: باز هم شاهد تحت فشار قرار دادن شهردار در عزل و نصب ها هستیم و این دخالت ها باعت می شود افراد به صورت تخصصی در جایگاه خود قرار نگیرند و شاهد کاهش کارآیی مجموعه خواهیم بود.

وی ادامه داد: سالن ورزشی چند منظوره شهرداری رشت واقع در میدان انتظام نیز به نام سردار دل ها شهید سپهبد سلیمانی نامگذاری شده است.

شیرزاد همچنین به ضرورت اجرای طرح “فاصله گذاری اجتماعی” در اتوبوس های شهری تاکید کرد و گفت: سازمان حمل نقل بار و مسافر شهرداری رشت باید با نشانه گذاری صندلی های اتوبوس و فاصله گذاری بین مسافران به افزایش سلامت شهروندان در کنترل ویروس کرونا کمک کند.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت تصریح کرد: پس از نابودی ویروس منحوس کرونا مراسم تجلیل و قدردانی از قهرمانان حوزه سلامت در جشنی باشکوه در رشت برگزار خواهد شد.

شیرزاد با اشاره به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، ماه بهار قرآن اظهار کرد: پیشنهاد می کنم بسته های حمایتی برای کمک به نیازمندان در ماه مبارک رمضان توسط شهرداری رشت توزیع شود.

در ادامه این جلسه تعرفه بهای خدمات سازمان فرهنگی، ورزشی شهرداری رشت در سال ۹۹ با حضور مدیر درآمدهای عمومی شهرداری و رئیس و معاونین سازمان فرهنگی، ورزشی شهرداری رشت بررسی و به تصویب رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *