گیل ابراز_ مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان از برق دار بودن دو هزار و ۵۵۷ روستای استان خبر داد و گفت : تمامی روستاههای بالای ۲۰ خانوار در استان برق دار هستند.

جمشید طالبی با اشاره به اولویت قرار گرفتن برق رسانی به  روستاهای زیر ۱۰ خانوار افزود:  درحال حاضر برق رسانی به روستاههای زیر ۱۰ خانوار پس از تامین اعتبار به ترتیب اولویت و درصورت اخذ مجوز از سازمان منابع طبیعی در دست اقدام است .

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از یک میلیون و ۴۷۰ هزار مشترک تحت پوشش شرکت توزیع نیروی برق استان هستند ، اظهار کرد: از این تعداد  حدود ۷۸ درصد از مجموع  مشترکان را ، مشترکان خانگی تشکیل می دهند.

وی تصریح کرد:طی ایام دهه مبارک فجر امسال نیز  ۳۸۴ پروژه تامین برق شهری و روستایی با اعتباری بالغ بر ۶۰۰ میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.

طالبی اضافه کرد: با تلاش و پیگیری و همدلی مدیران و نیروهای شرکت برق ،  این پروژه ها در خصوص احداث و اصلاح شبکه فشار ضعیف هوایی و زمینی ، شبکه فشار متوسط هوایی و زمینی و نصب ترانسفورماتور برق (برای تقویت ولتاژ شبکه )  و تبدیل سیم مسی به کابل خودنگهدار  در این دهه مبارک آماده افتتاح شده و به بهره برداری می رسد.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان خاطر نشان کرد: در راستای تحقق شعار دولت تدبیر و امید مبنی بر محرومیت زدایی و ارائه خدمات به مناطق محروم ، تلاش شد رضایتمندی مشترکان شهری و روستایی در اولویت تامین برق قرار گیرد .

وی همچنین به عملکرد دولت تدبیر و امید در  حوزه برق اشاره و بیان کرد: از ابتدای استقرار دولت یازدهم تا کنون؛ به ۳۱ روستا در مناطق محروم و سخت گذر کوهستانی استان برق رسانی شده که ۱۱ روستا با فناوری خورشیدی انجام شده است.

وی احداث کابل خود نگهدار جهت پایداری شبکه های برق رسانی در شرایط جوی بحرانی و جمع آوری شبکه های سیستمی فرسوده به طول یک هزار و ۹۲۵ کیلومتر در استان، ایجاد ۸۰۹ کیلومتر شبکه روشنایی معابر در شهر و روستا برای رضایتمندی مشترکان را از جمله اقدامات دولت های یازدهم و دوازدهم تا زمان کنونی عنوان کرد.

طالبی حذف قبوض کاغذی برق و ثبت شماره تلفن همراه مشترکان و ارسال قبض برق به صورت پیامکی ، راه اندازی میز خدمت الکترونیکی و ارائه بخشی از خدمات در پرتال شرکت، راه اندازی سامانه ussd  جهت ثبت ، تغییر و حذف شماره تلفن همراه ، امکان مشاهده و پرداخت قبوض صادره از طریق سایت شرکت به نشانی www.gilanpdc.ir و راه اندازی سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۳۱۱۲۱ جهت دریافت صورتحساب برق به صورت پیامک از طریق تلفن همراه و  برقراری سامانه پرداخت قبوض رایگان ۱۵۲۱ را از  دیگر اقدامات شرکت توزیع برق استان طی شش سال گذشته ذکر کرد.

در حال حاضر شرکت توزیع نیروی برق استان بیش از یک میلیون و ۴۶۲ هزار مشترک دارد که حدود ۸۰ درصد آن مشترکان خانگی هستند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.