کد خبر : 6133
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۷:۰۲

برگزاری نشست علمی معلولین و فضای شهری در تالار حکمت دانشگاه گیلان

برگزاری نشست علمی معلولین و فضای شهری در تالار حکمت دانشگاه گیلان

اختصاصی _ گیل ابراز : نشست علمی انجمن گروه جغرافیا باهمکاری انجمن علمی روانشناسی کودکان بانیازهای ویژه با حضور معاونت معماری و شهرسازی شهرداری رشت،مسئولین بهزیستی،رئیس انجمن خدمات رفاهی و فرهنگی معلولین و مسئول دبیر خانه ستاد هماهنگی و پیگیری درتالارحکمت دانشکده انسانی دانشگاه گیلان برگزارشد. مدیر عامل انجمن معلولین بینایی گیلان در این نشست

اختصاصی _ گیل ابراز : نشست علمی انجمن گروه جغرافیا باهمکاری انجمن علمی روانشناسی کودکان بانیازهای ویژه با حضور معاونت معماری و شهرسازی شهرداری رشت،مسئولین بهزیستی،رئیس انجمن خدمات رفاهی و فرهنگی معلولین و مسئول دبیر خانه ستاد هماهنگی و پیگیری درتالارحکمت دانشکده انسانی دانشگاه گیلان برگزارشد.

مدیر عامل انجمن معلولین بینایی گیلان در این نشست با بیان اینکه مسائل و معضلات معلولین جدی گرفته نمی‌شود و همچنان مشکلات این قشر پابرجا است،اظهار کرد:کمبود بودجه و امکانات لازم، نبود فرهنگ سازی و اطلاعات جامع و برنامه محور نبودن مناسب سازی معابر عمومی شهر برای تردد معلولان از جمله چالش هایی است که کارشناسان و دست اندرکاران ذی ربط باید به آن توجه ویژه داشته باشند.

ممتازی، بابیان اینکه مناسب سازی فقط مختص به افرادمعلول نیست وطیف بزرگی از جامعه رادربر می گیرد،افزود:به همین علت درقانون تاکیدبسزایی به تساوی حقوق معلولین در جامعه شده ومناسب سازی باید صورت فنی و کارشناسی شده در جامعه صورت پذیرد.

وی با انتقاد از مطلوب نبودن وضعیت مناسب سازی شهر رشت برای معلولین گفت:تأثیر فرهنگ عمومی در امر مناسب‌سازی و نقش مؤثر رسانه ملی در افزایش میزان آگاهی شهروندان، ضروری است.

‌‬
مدیر عامل انجمن معلولین بینایی گیلان در ادامه تصریح کرد:معیار مطلوب یک محل برای معلولان و جانبازان مناسب بودن فضای شهری اطراف با نیازهای حرکتی آنان و قابل استفاده بودن آن برای این افراد است و پیشبرد برنامه‌های هدفمند در این راستا می‌تواند آثار خوبی را به همراه داشته باشد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.