نشست خبری دوسالگی رویداد” سرا”، با حضور اصحاب رسانه و عوامل یک موسسه مردم‌نهاد به‌منظور بررسی عوامل موثر در ایجاد توسعه پایدار در جامعه عصر امروز در دفتر موسسه مردم نهاد” سبزکاران بالان” برگزار شد.

مدیر‌عامل موسسه مردم‌نهاد” سبزکاران بالان ” در این نشست در رابطه با اهداف پروژه سرا گفت:با وجود برگزاری همایش‌های مختلف در سطح کشور، مفهوم توسعه پایدار در جامعه و بین مردم وجود ندارد و پروژه سرا کمک می‌کند که گروهی از مردم برای دست یافتن به توسعه پایدار در جامعه با یکدیگر مشارکت کنند.

نسیم طواف‌زاده، با بیان اینکه دغدغه‌های مطرح شده در نشست‌های مربوط به پروژه سرا، مردمی است، گفت: وقتی به اقشار مختلف جامعه فرصتی داده می‌شود که درباره مسائل و مشکلات مختلف در جامعه صحبت کنند آنها متوجه می‌شوند که در ایجاد توسعه پایدار در جامعه موثر هستند.

مدیرعامل موسسه سبزکاران بالان در ادامه با بیان این که پروژه سرا (سیر رهیافت آگاهی) به مدت دو سال است که فعالیت خود را آغاز کرده، گفت: «سرا» رویدادی تکرار پذیر و بر مبنای چند وجهی و مشارکتی است که یکشنبه های آخر هر ماه برگزار می شود.

طواف زاده افزود: سرا با هدف کلی گسترش آگاهی که به توسعه پایدار کمک می‌کند، تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه ۱۵ نشست در این مدت برگزار شده است، یادآور شد: تیم ۲۰ نفره سرا در دو بخش اجرایی و شورای سیاست گذاری مشغول فعالیت هستند.

طواف زاده گفت:پروژه سرا برای رفع کمبود آگاهی درباره اهداف توسعه پایدار و نبود جایگاهی برای به اشتراک‌گذاری مفاهیم مختلف توسط متخصصان و عموم مردم در راستای پایداری توسعه و با ایجاد شبکه‌ای از انسان‌های آگاه و مسئولیت‌پذیر در راه “تغییر” گام برمی‌دارد.

وی افزود:در سایت سرا بخشی به عنوان هاگو واگو که در زبان گلیکی به معنای گفتگوی نرم است راه اندازی شده و عموم مردم می‌توانند در مورد دغدغه‌های اجتماعی و معضلات خود در این بخش صحبت کنند.

طواف زاده گفت: بر اساس همان موضوعات مطرح شده در هاگو واگو جلسات انتخاب و سخنرانان مرتبط تعیین می‌شوند.

مدیرعامل موسسه سبزکاران بالان در ادامه به جلسه یکشنبه آخر ماه جاری اشاره کرد و گفت: جلسه یکشنبه مهر ماه در کتاب خانه ۱۷ اردبیهشت گلسار با موضوع اسکان های غیر رسمی برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *